Każdy kto uczestniczył w budowie domu z pewnością wie, jak bardzo złożone jest to zadanie. Istnieje kilka najważniejszych elementów, na które musimy zwrócić dużą uwagę podczas projektowania, aby potem nasz dom był piękny, ale też solidny. Gdy chcemy zbudować własny dom, musimy poszukać odpowiedniego architekta.

Dachówki

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest najpierw zaznajomić się z jego projektami, a nawet zobaczyć wybudowane domy, które projektował. Będziemy wtedy pewni, że jest on profesjonalistą i mądrze wydamy nasze pieniądze. Budowa własnego domu rozpoczyna się zawsze od fundamentów tudzież podpiwniczenia sprawdź porady dotyczące budowy. Te części mają znaczący wypływ na wytrzymałość domu.

Warto zadbać o to, aby ściany były wykonywane z wodoszczelnych materiałów oraz zostały zrobione wszystkie konieczne izolacje. Ostatnimi czasy często dowiadujemy się o zalaniach podczas powodzi. Odporne na wodę będą chronić dom przed destrukcyjnym działaniem powodzi. Kiedy na wstępie zadbamy o prawidłową izolację, później nie będzie trzeba dokonywać drogich zabiegów przeciwpowodziowych jak na przykład iniekcja krystaliczna.

Kolejnym bardzo istotnym elementem będzie oczywiście dach. Ma on kluczowy wpływ na oddawanie ciepła z budynku oraz chroni nas przed deszczem bądź śniegiem, Dobrze jest więc zatroszczyć się o to, by był wykonywany z odpornych materiałów (polecane dachówki). Dobre pokrycia dachowe charakteryzują się odpornością na ogień, są ekologiczne tudzież świetnie spełniają swoją funkcję przez długi czas.

Najbardziej popularne są dachówki oraz blachodachówki. Dachówki w trakcie większych deszczy mogą nasiąkać wodą, co skutkuje zwiększeniem ich ciężaru. Nie wywiera to jednak wpływu na szczelność pokrycia. Kupując blachodachówki należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy są odpowiednio odporne na korozję oraz zarysowania. Ważny jest również odpowiedni montaż, gdyż blacha (rzuć okiem na promocję na: blacha ocynkowana) pod wpływem wysokich temperatur będzie zwiększała swoją objętość.

Solidnie wykonany dom, z dobrej jakości materiałów będzie stał wiele lat. Dom to miejsce, które powinno nas chronić przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Ważne jest więc, by był wykonany z najlepszych materiałów i projektowany przez profesjonalistów.

Post Author: admin