Pewnie każdy właściciel domu śni o przepięknym kominku w pokoju. Żywy płomień sprawia, że jest nam przyjemnie w ciepłym wnętrzu w długie jesienne popołudnia.

dach z blachy

Autor: Sarah Sammis
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto zastanowić się jaki kominek będzie domownikom odpowiadał najbardziej i takowy zakupić.

miasta

Autor: mtsrs
Zabudowa kominka, którą wyszukamy powinna pasować do wystroju pomieszczenia i odpowiadać naszym gustom. Zatem jeśli nasz dom jest zagospodarowany nowocześnie, to również kominek powinien wypełniać kryteria postępowości, a możliwe, że nawet rewolucyjności. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami tradycyjnych motywów, wtedy nasz kominek z pewnością będzie okryty cegłą. Istotne jest też to, czy kominek będzie rogowy czy nie. Typując miejsce pod kominek trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że musi on mieć łącze z kominem. Dodatkowo, musi znajdować się w miejscu dobrze widocznym, aby mógł cieszyć oczy nasze i gości ciepłem palącego się drewna. Jeśli pragniemy zakupić doskonałe wkłady kominkowe ceny / sp idź tutaj z pewnością powinny nas bardzo ciekawić. Najlepiej zdecydować się na wkład żeliwny. Nie zalicza się on do najtańszych, ale powinien służyć nam przez wieki i nie przepali się. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że wkład jest niezwykle ciężki i rozpalony, kiedy w kominku spala się drewno, dlatego powinien być umieszczony najlepiej na kafelkach, a nie na drewnie.

Jeśli sami planujemy wykonać zabudowę kominka, warto zaznajomić się z ogromną ilością poradników w internecie. Będą one niezwykle przydatne. Jeśli natomiast stwierdzimy, że zadanie to jest ponad nasze siły, warto wezwać na pomoc zduna.

Post Author: admin