Przyjęcie mieszkania od dewelopera

Każdy chciałby, by jego nowiutkie własne m było idealne i miało żadnych mankamentów. Przeróżne wady i niedoróbki wypływają najczęściej z braku należytej sumienności ze strony dewelopera.


Są to sprzeczności pomiędzy stanem rzeczywistym lokalu, a dokumentacją mieszkania, która wynika z przedtem sygnowanej umowy deweloperskiej.
odbiory techniczne mieszkań
Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org


Zanim umówimy się na odbiór mieszkania od dewelopera, należałoby na ów moment porządnie się przygotować. Na przyjmowanie lokalu powinniśmy zabrać umowę, projekt lokum, projekt instalacji, lecz przede wszystkim fachowca z dziedziny budownictwa, aby asystował nam podczas czynności przyjęcia - zobac na . Jakąkolwiek czynność powinno się wykonać bez pośpiechu i w sposób możliwie precyzyjny przyjrzeć się każdemu składnikowi mieszkania, piwnicy, lub garażu. Po szczegółowym obejrzeniu lokum należy koniecznie sporządzić protokół zdawczo odbiorczy, w jakim powinny być odnotowane każde zastrzeżenia. Polecany specjalista - zobacz na .


Są na rynku firmy, jakich specjalizacją są odbiory techniczne mieszkań. Profesjonaliści z dziedziny budownictwa przy pomocy specjalistycznych przyrządów i aparatów pomiarowych i w oparciu o normy i zasady sztuki budowlanej sfinalizują przyjmowanie mieszkania odnajdując nieprawidłowości, jakie inwestor budynku zobligowany jest bezpłatnie usunąć przed oddaniem lokum. Zgodnie z ustawą, deweloper jest zmuszony w czasie 30 dni od dnia podpisania protokołu, wyeliminować uznane defekty lokalu mieszkalnego.


Należy pamiętać, że wszelakie postanowienia umowy deweloperskiej mniej korzystne dla odbiorców aniżeli przepisy ustawy są nieważne, a w ich miejsce stosuje się stosowne przepisy ustawy.