Każdy chciałby, by jego nowiutkie własne m było idealne i miało żadnych mankamentów. Przeróżne wady i niedoróbki wypływają najczęściej z braku należytej sumienności ze strony dewelopera.

Są to sprzeczności pomiędzy stanem rzeczywistym lokalu, a dokumentacją mieszkania, która wynika z przedtem sygnowanej umowy deweloperskiej.
odbiory techniczne mieszkań

Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org
Zanim umówimy się na odbiór mieszkania od dewelopera, należałoby na ów moment porządnie się przygotować.

Myślisz, że potrzebny będzie Ci kompleksowy raport na ów trudny temat? Śpieszymy ze wsparciem – dodatkowe wskazówki wyszukasz na naszej następnej stronie.

Na przyjmowanie lokalu powinniśmy zabrać umowę, projekt lokum, projekt instalacji, lecz przede wszystkim fachowca z dziedziny budownictwa, aby asystował nam podczas czynności przyjęcia – zobac na . Jakąkolwiek czynność powinno się wykonać bez pośpiechu i w sposób możliwie precyzyjny przyjrzeć się każdemu składnikowi mieszkania, piwnicy, lub garażu.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to pod linkiem znajdziesz więcej podobnych danych, które na pewno będą warte zainteresowania.

Po szczegółowym obejrzeniu lokum należy koniecznie sporządzić protokół zdawczo odbiorczy, w jakim powinny być odnotowane każde zastrzeżenia. Polecany specjalista – zobacz na .

Są na rynku firmy, jakich specjalizacją są odbiory techniczne mieszkań. Profesjonaliści z dziedziny budownictwa przy pomocy specjalistycznych przyrządów i aparatów pomiarowych i w oparciu o normy i zasady sztuki budowlanej sfinalizują przyjmowanie mieszkania odnajdując nieprawidłowości, jakie inwestor budynku zobligowany jest bezpłatnie usunąć przed oddaniem lokum. Zgodnie z ustawą, deweloper jest zmuszony w czasie 30 dni od dnia podpisania protokołu, wyeliminować uznane defekty lokalu mieszkalnego.

Należy pamiętać, że wszelakie postanowienia umowy deweloperskiej mniej korzystne dla odbiorców aniżeli przepisy ustawy są nieważne, a w ich miejsce stosuje się stosowne przepisy ustawy.

Post Author: admin