Kilka rad dla budujących swój dom, tych którzy znajdują się na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Jeżeli jesteśmy już na etapie robienia dachu, na początek musimy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Zazwyczaj jest ono sugerowane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania jakiś modyfikacji. Rzecz jasna odmienny rodzaj materiału na ogół oznacza zupełnie inne koszty.

budowa domu
Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy podejmiemy już tą decyzję, najwyższa pora wziąć się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy oczywiście skorzystać z rekomendacji znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Inną opcją jest szukanie przez net. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Otrzymamy w ten sposób wykaz firm specjalizujących się w tego rodzaju usługach - łącze. Bez wątpienia głównie będzie interesowała nas cena, warto jednak brać pod uwagę pozostałe czynniki.Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co za tym idzie inne możliwości dostosowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy twierdzi, iż jest najlepszy, dlatego musimy sprawdzić opinie innych klientów. Dach musi być wykonany nie tylko profesjonalnie, ale także tak szybko, jak jest to potrzebne - nie ma nic gorszego niż spóźnienia w budowie spowodowane wyłącznie opieszałością ekipy.

Z sukcesem wykończyliśmy dach, czas na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużo materiałów wykończeniowych, a zwykły tynk da się zamalować właściwie na każdy kolor. Pamiętajmy jednakże, iż elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego sąsiedztwem oraz dachem. Gdy marzą nam się zdecydowane kolory, trzeba nie zapominać, iż pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony - już raczej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja
Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Też w tym przypadku jeśli szukamy wykonawcy przez net wprowadzamy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam proponuje dana firma. Istnieje też alternatywa dla leniwych. Polega ona na tym, że wpisujemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław i dajemy namiary do siebie. Wykonawca sam zgłosi się do nas z ofertą - http://dkrm.com.pl/fasady-dkrm/. Jeszcze jedna sprawa. Wycena prac powinna być zrobiona gratis i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do późniejszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami obliczyć przy pomocy kalkulatorów zamieszczonych w sieci.