Nanotechnologia i olbrzymie innowacje generalnie w technologii i tworzywach pozwoliły dać nam całkowicie nowych rzeczy, całkowicie innowacyjnych substancji do przeróżnych zastosowań. Typowym przykładem są znane jako jednorazowe, choć tak naprawdę wcale nie tak słabe torebki, które co dzień da się nabyć w sklepie za kilka groszy, przynieść w nich zakupy do samochodu czy do domu, a potem wykorzystać do czegoś innego. Bardzo niedroga rzecz, oczywiście mniej trwała niż szmaciane worki czy plecione wiklinowe kosze, z jakim chodzono po zakupy dekady wstecz, jednak zawsze w zasięgu ręki, użyteczne także do mnóstwa innych zastosowań.

To ma się rozumieć tylko przykład, który każdy zna ze swojego doświadczenia.

Kliknij zamieszczony tutaj (http://bramkor.pl/dla-przemyslu/wisniowski/bramy-przesuwne-podwieszane) odsyłacz prowadzący do podobnego omówienia – ono bez wątpienia również okaże się dla Ciebie niebanalne.

Ale tworzywa sztuczne, niedrogie materiały kompozytowe i cała masa innych materiałów, których przyroda żadną miarą nie była w stanie nam dostarczyć, jest widoczna w naszej codzienności i na tym etapie bardzo trudno byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Takim zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, które wykładane są przykładowo na placach zabaw. Mają, w odniesieniu do najróżniejszych innych materiałów w takim zastosowaniu, jedynie plusy: są odporne na uszkodzenia, odporne na wodę, bezpieczne dla dzieciaków. Łatwo je sprzątać, bardzo łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie można stwierdzić ani o piasku czy żwirze, ani o murawie.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zatem czytaj to, co chcesz na nowej witrynie, którą z pasją dla Ciebie opracowaliśmy.

To prawda, trawa jest stosowana na stadionach do piłki nożnej, ale jeśli pomyśli się o wysiłku koniecznym do jej utrzymania i tego, co mogą z trawą zrobić tłumy maluchów, zimny pot opływa każdego dzielnicowego. Jednym słowem: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najlepszych propozycji do użycia jako nawierzchnie na place zabaw .

Interchemol - producent klejów poliuretanowych

Źródło: www.interchemol.com.pl

Rzecz jasna do placów, nawet wyposażonych w sztuczną powierzchnię, wykorzystuje się się również inne materiały, w zależności od tego, czy będzie to kort, boisko do piłki nożnej czy też do piłki koszykowej, a także tego, czy boisko jest zadaszone czy nie. Jednak w kwestii placów zabaw poliuretan jest po prostu jednym z najlepszych tworzyw.

Post Author: admin