Letnie dni bywają trudne do zniesienia dla mieszkańców blokowisk. Klimatyzatory teraz stanowią sposób dla każdego. Nieduże pudełko nie zajmuje wiele miejsca, a umie ułatwić życie.

klimatyzator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Zamiast cierpieć z powodu upałów, mieszkańcy zaczęli przyzwyczajać się, że klimatyzacja bywa dostępna również dla nich. Zobacz propozycję pod adresem: . Niekoniecznie musi być łączona z męczącym zimnem i przeziębieniami w biurze. Funkcjonuje co najmniej kilkanaście rodzajów klimatyzacji, a przecież wiadome jest, że nie wszystkie rozwiązania pasują do apartamentu w bloku. W związku z tym na rynku pojawił się klimatyzator stacjonarny lub nieduże aparaty mobilne.

Klimatyzowany pokój

Najbardziej popularny okazuje się składający się z dwóch elementów klimatyzator – (dodatkowe informacje o smartboxie) split mocowany choćby na ścianach. Kompaktowe urządzenia stacjonarne potrzebują niestety montowania, a wiec okazjonalnego małego remontu. Klimatyzacje instalowane nad oknami wymagają czasami również wymiany okna. Ustawia się je przy oknie lub zawiesza, jednakże to kosztuje sporo wysiłku. Zdarza się również, że należy zdobyć zgodę zarządcy budynku, na taką instalację. Jeżeli planujemy oszczędzić sobie kłopotu należy wybrać klimatyzatory przenośne.

Tego typu przenośne klimatyzatory (hiperłącze do serwisu) można zainstalować w niemal każdym pomieszczeniu, stąd też są niezwykle przydatne. Najlepiej kupować takie, które spełniają większą liczbę funkcji. Oprócz chłodzenia umieją również osuszać (lub nawilżać) i wentylować mieszkanie. Najnowsze klimatyzacje funkcjonują na podobnej zasadzie jak profesjonalne i znacznych rozmiarów klimatyzatory, a zatem pełnią należną funkcję wyśmienicie. Można też skusić się na aparat, który w zimie daje ciepło.

Wybór zależy od wielkości mieszkania

Od dopasowania klimatyzatora do przestrzeni uzależniona bywa jego efektywność. Warto zatem, poza wielkością, uwzględnić liczbę okien i drzwi, a także stopień nasłonecznienia. Ogromny wpływ ma też czas, który jesteśmy w tym pokoju i jak wiele osób jest z nami. Niektóre klimatyzatory mobilne oddają ciepło na zewnątrz za sprawą rury, którą należy w należyty sposób zaaranżować w okolicach okna. Istnieją fachowe listwy ułatwiające ten proceder, jednakże wszystko należy dokładnie przemyśleć. Trzeba mieć na uwadze przybliżone zużycie energii takiego urządzenia. Zwykle podane bywa w kilowatogodzinach.

Post Author: admin