Prawdą jest, iż nie musisz być specjalistą, lub też mieć specjalistycznych narzędzi, żeby samodzielnie zainstalować klimatyzator w swoim domu. Przydatne będzie jednakże elementarna wiedza w temacie montażu klimatyzacji.

wentylator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Ścienny klimatyzator to najbardziej popularna metoda chłodzenia ale także ogrzewania (np. nagrzewnica) pomieszczenia. Klimatyzator (hiperłącze do strony) gwarantuje także odpowiednią wilgotność powietrza, dla przykładu: -inverter-v-lg-e09em-(e09el)-basic-na-max-25m2-(klasa-a-)-br-font-color-babab-z-wliczona-usluga-montazu-i-uruchomienia-w-warszawie-i-okolicach-font-.html. Żeby odpowiednio zamontować klimatyzator, prócz instrukcji producenta, niezbędnie jest także wspierać się filmami w sieci. Można zobaczyć na nich instalację klimatyzatora od początku do końca. Klimatyzator rodzaju split to są dwie części: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna składa się z parownika i wentylatora. Natomiast w skład jednostki zewnętrznej wchodzą: skraplacz, sprężarka oraz wentylator. Czemu akrat taki podział? Chodziło o oddzielenie głośnej części klimatyzatora (czyli jednostki zewnętrznej) od miejsca przebywania ludzi.

Poznaj typy wentylatorów: wentylatory (tu).

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

O ile wymiary jednej i drugiej jednostki są niemalże identyczne, to jednakowoż zewnętrzna jest aż dwa razy cięższa niż element wewnętrzny. Do wewnętrznego obszaru doprowadzone są przewody chłodnicze, na końcu jakich znajduje się klamra. Trzeba ją wpiąć do części zewnętrznej. Trzeba mieć na uwadze, żeby odległość pomiędzy elementem wewnętrznym i zewnętrznym nie przekraczała długości przewodów chłodniczych.

Montaż klimatyzacji jest szybki, nie powinien zajmować więcej czasu niż 4 godziny. Kiedy już posiadamy miejsce na część wewnętrzną, trzeba zamocować panel dla niej. W tej sytuacji przewiercamy otwór w ścianie i zawieszamy obszar wewnętrzny na tymże właśnie panelu. Przez zrobiony wcześniej otwór należy przeciągnąć wąż do tak zwanych skroplin a także elektryczny przewód, jaki łączy część wewnętrzną i zewnętrzną oraz przewody chłodnicze. Następnie należy zamocować część zewnętrzną na wspornikach. Trzeba złączyć przewody elektryczne i przewody chłodnicze wedle wskazówek producenta które znajdziemy w instrukcji. Rury można zakryć w specjalnej zabudowie, którą nazywamy korytem. Przewód elektryczny włączamy pod napięcie i włączamy klimatyzator. Jak więc widzimy, choć montaż klimatyzatora może wydawać się problematyczny, to tak naprawdę jest całkiem inaczej. Z pewnością może to wykonać każdy z nas.

Post Author: admin