Zbyt duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach, jest to kłopot nękający większość ludności. Wilgotne ściany mogą być przyczyną do pojawienia się grzybów i pleśni. Mokra elewacja wpływa ponadto na podwyższone koszty ogrzewania oraz na nieprzyjemny zapach.

Mokra elewacja (nowoczesne elewacje domów) może także wywoływać opóźnienie w robotach remontowo-budowlanych.
osuszacz budowlany

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgotność powietrza jest to ilość wody, która w nim się mieści. Najczęściej stosowane określenie to wilgotność względna wyrażana w procentach. Wilgotność powietrza, która powinna być w mieszkaniu, to wilgotność w granicach 40-60%. Zbyt mała wilgotność powietrza może być przyczyną występowania nasilonych symptomów dolegliwości górnych dróg oddechowych. Może także wywoływać nadmierne wysychanie spojówek, a nawet może powodować nadmierne wysuszenie cery. Za duża wilgotność powietrza z kolei wywołuje rozwój grzybów oraz drobnoustrojów, które mają niezwykle negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Narażone szczególnie na negatywny wpływ zagrzybionych ścian są dzieci, u których mogą wywoływać one przeróżne uczulenia lub nawet astmę. Należy pamiętać o tym, że wilgotność powietrza jest uwarunkowana od temperatury, która utrzymuje się w domu. Optymalna temperatura powinna wynosić 18-22 st. W chłodniejszym powietrzu najczęściej znajdziemy mniej cząsteczek wody niż w powietrzu cieplutkim. Wpływ na wilgotność powietrza również ma pora roku lub pogoda.
sprzedaż

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Osuszacz budowlany charakteryzuje się znacznym zużyciem prądu i wysoką wydajnością. Cechuje się także brakiem zaawansowanej elektroniki sterującej i cechuje się dużym zbiornikiem na wodę. Może być również możliwość przyłącza rury, aby na bieżąco odprowadzać wodę.

Osuszacz budowlany wyposażony jest w twardą, obudowę ze stali, która jest odporna na uderzenia. Wyposażony jest w uchwyt oraz duże koła, które ułatwiają przewóz. Osuszacz budowlany zezwala na pracę w dosyć znacznym zapyleniu.

Post Author: admin