Wciągarki łańcuchowe i wciągniki to zaawansowane sprzęty, jakie stanowią normalne wyposażenie dodatkowe urządzeń dźwignicowych, czyli suwnic, żurawi albo bramek warsztatowych. Służą one głównie do podnoszenia oraz opuszczania ładunków z możliwością ich transportowania, także w linii poziomej, jak i w niektórych przypadkach, przy użycia urządzenia dźwignicowego. Wciągarki i wciągniki łańcuchowe to urządzenia niesamowicie praktyczne oraz niezbędne jeśli chodzi o prace przemysłowe, takiego rodzaju jak budownictwo czy utrzymanie ruchu drogowego, są niezastąpione także przy różnego typu pracach podczas przeładunku.

budow

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wciągarka, jakiej podstawę konstrukcji nośnej stanowi rama, porusza się po górnych częściach urządzenia dźwignicowego, przykładowo suwnicy. Tego typu wciągnik podwieszany znajduje się pod urządzeniem dźwignicowym, jeśli chcemy by poruszał się w linii poziomej, to konieczne jest połączenie go z wózkiem jezdnym, jaki porusza się wewnątrz ramy. (łańcuchy nierdzewne) Oferuje to już optymalne możliwości jeśli chodzi o zakres dokładnego pozycjonowania konkretnych rzeczy. Nie musimy nawet dodawać, iż w ten sposób praca może być znaczenie efektywniejsza, tym bardziej, iż części wciągarki okazują się być bardzo trwałe, przykładowo łańcuchy stalowe.

Wciągniki łańcuchowe oraz wciągarki umożliwiają na podniesienie ciężaru, jaki ma nawet dwieście kilogramów. Pierwszy, jak również drugi typ urządzeń jest w stanie z łatwością pracować w ciężkich warunkach, to znaczy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Wciągarki wykorzystuje się często w wielu branżach. (Zobacz ofertę na liny nierdzewne) Różnorodność konstrukcji pozwala na całkiem wszechstronne i wygodne zastosowanie tych urządzeń tak naprawdę w każdej sytuacji. Takie bardziej nowoczesne oraz niezawodne modele posiadają bardzo dobre zabezpieczenia przed przeciągnięciem, które zatrzymują pracę.

To jest ogromnie ważne, szczególnie w sytuacji, kiedy praca takiego urządzenia zagraża życiu albo zdrowiu, a taka blokada nie powoduje ewentualnego złego finału. Wciągarki spalinowe lub elektryczne posiadają silnik, jaki z powodzeniem jest w stanie pracować w dwóch kierunkach. Wciągarki używa się we wszystkich działach przemysłu, lecz najczęściej posiadają zastosowanie w stoczniach, energetyce albo kolejnictwie. Jedne z najlepszych modeli posiadają najbardziej niezawodne części, takie jak solidne łańcuchy czy liny stalowe.

Post Author: admin