Inwestorzy są zobowiązani zrekultywować tereny zniszczone w trakcie prac budowlanych. Mogą posadzić drzewa w pobliżu wybudowanych bloków lub zazielenić przestrzenie pomiędzy nimi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także dachy zielone. Najczęściej stosowanym pokryciem bloków mieszkalnych i innych budynków użyteczności publicznej jest styropapa. Świetną alternatywą dla takiego pokrycia dachowego są dachy zielone.

dach płaski

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim możemy zatroszczyć się o środowisko oraz wynagrodzić naturze zniszczenie roślin podczas budowy przykładowo nowego bloku bądź innego budynku. Dachy zielone podnoszą wartość budynków i są bardzo przyjazne dla środowiska. Dodatkowo dzięki roślinom wytwarzane jest więcej tlenu a także możemy przedłużyć żywotność naszego dachu. Zielony dach będzie z pewnością cudowną ozdobą budynku, istotne jest jednak, by był w odpowiedni sposób wykonany. Betonowe osiedla mogą stać się cudownym, zielonym miejscem, które doskonale wykorzysta każdy fragment nieużywanej przestrzeni na rozwój roślin jak również drzew.

Źródło informacji:

Warto więc planując inwestycję zainteresować się tego rodzaju rozwiązaniem w postaci zielonego dachu.

Tylko teraz obejrzyj także (https://raj-international.net/) ten tekst, który jest bardzo zajmujący. Zrób to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Jeżeli zdecydujemy się na dachy zielone, najlepiej zatrudnić doświadczone firmy, które dobrze wiedzą w jaki sposób trzeba przygotować dach, aby rośliny miały odpowiednią ilość wody jak również aby dach był szczelny. Niezwykle istotne jest podłoże, które może ochronić przed negatywnym działaniem korzeni przykładowo poprzez niszczenie betonu. Sadzone rośliny nie mogą być zbyt ciężkie. Idealnie sprawdzą się się niewielkie gatunki, wytrzymałe na różnego rodzaju warunki atmosferyczne i które potrzebują wiele słońca.

Możemy również zdecydować się na zazielenianie ekstensywne, czyli wykorzystywanie większych gatunków roślin. W takim przypadku jednak potrzebne jest podłoże o dużej grubości. Będzie to jednak atrakcyjny dodatek na przykład do mieszkania na najwyższym pietrze w postaci ogródka na dachu. Nawet budując osiedla z betonu możemy skutecznie zadbać o środowisko. Rośliny w mieście są bardzo ważne, ich widok poprawia nam nastrój tudzież zmniejszają one szkodliwe skutki zanieczyszczenia powietrza. Warto więc wybierać tego typu zielone rozwiązania jako pokrycia dachowe – dowiedz się więcej.

Post Author: admin