Z pewnością niejeden z nas marzy o indywidualnym, nawet malutkim mieszkaniu. Wiele osób pragnie obszerniejszej a także przede wszystkim prywatnej przestrzeni i wybiera domy – również te budowane indywidualnie, jak i gotowe do kupienia u dewelopera. Każdy z tych wariantów ma swoje plusy, ale również minusy.

Mieszkania zwyczajnie są tańsze niż domy. Jest to zależne przede wszystkim od metrażu oraz lokalizacji mieszkania. Im mniejsze, tym sporo niższa cena. W przypadku mieszkań można nabyć nawet kawalerki albo mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym, które naturalnie są o wiele tańsze niż mieszkania obszerniejsze, kilkupokojowe, nie wspominając nawet o domach. Niemniej jeśli ktoś nie dysponuje niezbędną gotówką ewentualnie zwyczajnie nie potrzebuje obszernego metrażu, to dla niego takowe mieszkanie będzie dobrym rozwiązaniem.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z pociechami najbardziej właściwe będą mieszkania przynajmniej trzypokojowe.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to poznaj ten użyteczny portal. Przeczytasz w nim materiały, które będą dla Ciebie wartościowe.

Tak samo najmłodsi, jak i rodzice, powinni posiadać swoją przestrzeń a także miejsce, w jakim swobodnie mogą robić to, co lubią, pracować, bawić się, uczyć, czytać itp. Minimalne trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Wrocławiu, Krakowie czy Gdyni, nawet jeżeli metrażowo nie jest wyjątkowo duże (powiedzmy 50-60 metrów kwadratowych), jest dużym wydatkiem. Uśredniając trzysta ewentualnie i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to najczęściej pojawiająca się cena za takie mieszkanie. W zamian dysponujemy jednak zasadniczo świetną lokalizację – większe miasto, wszędzie jest dobry dojazd, komunikacja autobusowa, jest wiele szkół, szpitali, urzędów a także miejsc pracy.

Jednak jeżeli ktoś nie potrzebuje mieszkać w samym centrum, lecz blisko miasta, to świetnym wyjściem jest nabycie ewentualnie postawienie domku jednorodzinnego, ewentualnie zamieszkanie w tak zwanym bliźniaku albo szeregówce.

Nabycie takiego domu to nierzadko koszt zbliżony do ceny mieszkania w mieście, jednakże komfort jest pod wieloma względami znaczniejszy – duża przestrzeń, prywatny ogród a także garaż. Jeśli chodzi o zakup, to nowe domy łódź, Gdańsk, stolica, lecz również i mniejsze miasta mają w swojej ofercie. Trzeba przejrzeć ogłoszenia deweloperów ewentualnie pośredników – nowe domy łódź .

Jak widać, zarówno kupno mieszkania, jak również domu, ma swoje zalety, ale i minusy. Przed zakupem wymarzonego lokum powinniśmy dobrze przemyśleć swą decyzję, pomyśleć, czego na chwilę obecną potrzebujemy, a wówczas na pewno znajdziemy lokum dla nas najwłaściwsze.

Post Author: admin