Żyjemy w okresie, w których widoczny jest rozkwit światowej gospodarki. Fakt ten wpływa także na sytuację w Polsce. Obywatele mają coraz więcej pieniędzy. Polepsza się także sytuacja na rynku parceli. Sprzedaje się coraz więcej lokali. Takie zdarzenie ma miejsce szczególnie w dużych aglomeracjach zurbanizowanych, które są skupiskiem miejsc pracy. Mieszkańcy coraz częściej decydują się na inwestowania i nabywają mieszkania.

inwestycje mieszkaniowe

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com

Duże aglomeracje miejskie, będące nie tylko ośrodkiem pracy dla wielu mieszkańców, ale także skupiskiem żaków, którzy zostawiają swoje miasta urodzenia i przyjeżdżają do nowych miast, by zacząć studia, są swoistym rajem dla osób, którzy chcą zarabiać na inwestowaniu w mieszkania. Czasami najbardziej gorącymi, kalkulując ilość sprzedanych i wynajętych kwater, są czerwiec i wrzesień. Fakt ten związany jest bezpośrednio z czasem kiedy największa ilość osób studiujących rozpoczyna poszukiwania miejsca, w których mogłaby się zatrzymać. Niektóre osoby nabywają mieszkania, tylko po to, by móc przeznaczyć je pod wydzierżawienie. Koszty mieszkańsą różne, na ich stawkę oraz atrakcyjność ma wpływ dużo elementów. Jednym z nich jest położenie, przykłada się duża wagę do tego, czy kwatera położona jest blisko centrum i czy do tego centrum można dojechać używając komunikacji miejskiej. Zwraca się także uwagę na bliskość Uniwesytetów, szkół, butików czy ogrodów spacerowych.

mieszkania

Źródło: pixabay.com

Lokale o najlepszych położone w atrakcyjnych miejscach są oczywiście najbardziej kosztowne. Za wynajem mieszkania w Krakowie, będącego zgromadzeniem żaków, należy zapłacić 1700 zł, w rejonach oddalonych od centrum istnieje możliwość wynajęcia pokoju za ok.500 zł, jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, nie każdy bowiem może pozwolić sobie na mieszkanie (przejrzyste mieszkania 5 pokojowe na sprzedaż) w środku centrum. Czy inwestowanie w mieszkania jest dochodowe? Okazuje się, że tak. W jednych z największych miast Polski takich jak Gdańsk, Warszawa czy Wrocław, można całkiem dobrze zarobić wynajmując mieszkanie. Przy takich inwestycjach należy brać pod uwagę wiele rzeczy: kwotę uiszczoną za mieszkanie, gotówkę zainwestowane w urządzenie mieszkania oraz czas przeznaczony na czekanie na nowych użytkowników. Jednak wciąż okazuje się to dość dobrym źródłem zarobku.

Post Author: admin