Jak zastanawiamy się nad wyborem uszczelki, jaką będziemy wykorzystywać w naszym wyrobie, to nie powinniśmy koncentrować się jedynie na jej kształcie albo cenie. Tak samo istotny, a nawet bardziej istotny jest surowiec, z którego została ona wytworzona. Jak więc wybrać najlepszą uszczelkę, żeby pełniła swoje zadania?

Uszczelka

Autor: glass24.pl
Źródło: glass24.pl
Przede wszystkim warto dobierać najbardziej odpowiednie typy, jak uszczelki ptfe , lecz również bardzo konieczne jest, by zdawać sobie sprawę, jaki mamy podział ze względu na używane materiały. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czym się charakteryzują poszczególne modele uszczelek. To również pomaga, jak mamy do wyboru inne typy podobnych produktów, np. profile gumowe. Na pewno jednym z najbardziej powszechnych i wykorzystywanych materiałów jest plastyfikowany polichlorek winylu.

Jeżeli pasjonuje Cię tego typu kwestia, zerknij pod link (https://kador.pl/pakowanie/) tam zamieszczone także Cię niezwykle zaciekawi. Nie czekaj więc i kliknij ten link.

Jest faktycznie bardziej tani i bardziej bezproblemowy w wytworzeniu od stosowanego od lat kauczuku EPDM, bo termoplastyczne przetwórstwo eliminuje proces wulkanizacji, więc sprawia, iż taka produkcja jest w sumie bezodpadowa. Uszczelnienia z plastyfikowanego PVC dokonuje się metodą wytłaczania pod postacią profilu o zdefiniowanym kształcie. Tego typu kształt należy dobierać w taki sposób, aby ściśle przylegały do uszczelnianych elementów. Materiał tego rodzaju możemy dowolnie modyfikować, dzięki czemu osiągniemy rezultat uszczelniania o znacznym wachlarzu zastosowań, jakie są odporne na różnorodne zabrudzenia, takiego rodzaju jak oleje czy tłuszcze.

Inny rodzaj to termoplastyczne elastomery. Podobnie jak poprzedni rodzaj nie muszą mieć wulkanizacji, jesteśmy w stanie je przetwarzać różnorodnymi sposobami stosowanymi w sytuacji konwencjonalnych tworzy termoplastycznych. Proces przetwórstwa tych elastomerów jest na pewno łatwiejszy w porównaniu z mieszankami gumowymi, natomiast właściwości wyrobów są w wielu przypadkach prawie porównywalne z właściwościami wyrobów na podstawie kauczuków EPDM.

Przy tym wszystkim nie powinniśmy zapominać, że najlepszy wybór kształtu uszczelki ma wielki wpływ na jej charakterystykę. W wielu wyrobach, jakie nie są narażone na działanie agresywnych czynników uszczelnione z mniej profesjonalnego materiału będzie również pełniło swoje funkcje, a jednocześnie to rozwiązanie będzie tańsze. Zawsze więc należy pamiętać o wyborze jak najbardziej odpowiednich materiałów, nieważne czy to uszczelki, profile czy szczeliwa (zobacz tu).

Post Author: admin