Proces laminowania to zapewnienie dodatkowej odporności, na przykład na wilgoć, wytrzymałości mechanicznych, lecz i dla efektów dekoracyjnych. Są różnorakie wykorzystania laminatu.

W poligrafii laminowanie to sposób na uszlachetnienie druku. Polega on na przyklejeniu do powierzchni zadrukowanej folii czy tkaniny.

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów laminowania jest foliowanie. W kolejnym przypadku – w przemyśle szklarskim taki proces laminowania szkła odnosi się do klejenia przy pomocy profesjonalnej folii dwóch lub więcej tafli szkła. To sprawia, iż szkło jest bardziej odporne mechanicznie i w momencie rozbicia, odłamki się nie rozsypią. Typ użytej folii będzie decydujący również o pozostałych właściwościach szkła laminowanego, np. przepuszczalność promieni UV.

opakowanie żywicy do laminowania

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Laminowane szkło jest dość często stosowane w różnorodnych dziedzinach. Bardzo interesującym przypadkiem są tzw. żywice do laminowania. Dzięki nim możliwe jest wyprodukowanie lekkich, sztywnych, bardzo wytrzymałych narzędzi i detali.

Chcesz przeczytać kolejne ciekawe artykuły? Zapraszamy więc na stronę twórcy (http://www.dominikfilip.pl/specjalizacje/odszkodowania/). Tam oczekują na Ciebie rzetelne wiadomości.

Przy produkcji najczęściej wykorzystuje się techniki laminowania ręcznego, worka próżniowego albo infuzji. Żywice do laminowania są też wykorzystywane do zrobienia wytrzymałych mieszanin żywicznych z dodatkiem lekkich lub ciężkich wypełniaczy. Rzeczywiście dobre żywice epopast tworzy firma ze Skawiny – więcej na na tutaj. Laminowanie jest także używane w przemyśle meblowym. W tej sytuacji laminowanie to po prostu pokrycie nośnika, na przykład płyty wiórowej, MDF czy płyty pilśniowej laminatem. Lub też specjalną folią podczas procesu pracowania pod wysokim ciśnieniem w ramach półkowych dla polepszenia czynników estetycznych i wytrzymałościowych. Jak więc widzimy laminowanie posiada znaczną ilość zastosowań i faktycznie to zjawisko nie będzie ograniczać się tylko do jednej lub dwóch dziedzin. To sprawia, że praca w wielu branżach jest bardziej efektywna i służy wielu zadaniom. Już większość właścicieli firm przekonało się do laminowania, stąd też jest to tak chętnie i z przekonaniem używane.

Jak ukazują trendy na pozostałe lata, liczba ta jak się zmieni to jedynie na korzyść, czyli można być pewnym, iż będzie coraz większa ilość firm, które będą stosować laminaty (przejdź na oferta). Są jakościowe, zawsze się sprawdzają, tak więc nie ma co się dziwić, że tak właśnie jest. Z najlepszych materiałów przecież każdy pragnie korzystać.

Post Author: admin