Stawiając dom chcemy by nie tylko ładnie się prezentował, ale również posiadał wykończenie z najwyższej jakości surowców. Kluczowym elementem wykończenia budynku zdają się być posadzki. O ile barwę elewacji możemy odświeżać niezliczoną ilość razy, podłogi to inwestycja na długie lata.

Salon, parkiet pałacowy Ambasador

Autor: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe

W dzisiejszych czasach na deficyt tworzyw nie można narzekać. Na rynku dostępny jest ogromny wybór podłóg oraz desek podłogowych z przeróżnych tworzyw oraz w różnych barwach. Jednym z najszlachetniejszych tworzyw do produkcji deski podłogowej uznawany jest dąb. Drewno dębowe posiada ciemno-złocistą barwę, charakteryzuje się dużą trwałością, jest materiałem twardym, ciężkim i odpornym na wodę. W Polsce drewno dębowe jest sprowadzane najczęściej z Mazurskich lasów, a także Podkarpacia.

Możemy wyszczególnić kilka gatunków drewna dębowego. Drewno oznaczone klasą I cechuje jednolita barwa oraz całkowity brak wad, zaś III i VI klasa to nieco gorszy gatunek, który może posiadać spękania i sęki. Podłoga dębowa to zdecydowany faworyt pośród parkietów. Wpasuje się w prawie każde pomieszczenie oraz jest ponadczasowy. Dąb nie należy do tanich surowców, ale niewątpliwie wart jest inwestycji. Jeżeli chodzi o surowce do produkcji podłóg, wart uwagi jest także jesion. Dla szukających ofert: .

W Polsce jesion postrzegany jest jako jeden z najbardziej szlachetnych gatunków drzew. Do produkcji desek podłogowych, jesion pozyskiwany jest także m.in. z Europy, Azji i Kaukazu. Deska jesionowa zrobiła się ostatnio bardzo modna. Tak jak parkiet dębowy, jesion jest twardy oraz odznacza się wytrzymałością. Cechuje się znacznym usłojeniem i jasną barwą. Deska jesionowa także podlega klasyfikacji. W zależności od odmiany, wyróżniamy klasę od I do IV. Bez względu na klasę w sklepach dostępne są różne modyfikacje kolorystyczne, na przykład jesion wędzony, bielony, bądź kolorowy. Tu więcej: .

Parkiet z grabu

Autor: Podłogi.info

Wybierając podłogę drewnianą nie popłaca decydować się na tanie gatunki drzewa. Trzeba uwzględnić fakt, że posadzka (zobacz wylewki małopolskie) jest narażona na duże zużycie i powinna nam posłużyć długi czas.

Post Author: admin