Najbardziej istotnym zadaniem styropianu jest tak naprawdę termoizolacja, lecz w najbardziej nowoczesnych technologiach budowlanych materiał taki może być także szalunkiem traconym, wypełnieniem stropu lub nawet konstrukcją.

budowa domu, robotnik

Autor: Freddy
W kształtkach styropianowych możemy betonować jednocześnie fundamenty, ściany, lecz również stropy. Elementy tego rodzaju są lekkie, budowa domów natomiast nie jest wymagane od wykonawców pewnych specjalnych umiejętności oraz posiadania ciężkiego, specjalistycznego sprzętu. Tego typu budowa, co z pewnością istotne, postępuje błyskawicznie. Technologia betonowania w takim szalunku ze styropianu poznana jest od dosyć dawna, od 50 lat, gdy na masową skalę zaczęto produkcję płyt styropianowych. Beton wlewano wtedy pomiędzy dwie płyty związane drutem. Dzisiaj produkcją systemów, które umożliwiają na tego typu wznoszenie budynków trudni się dużo firm.
Każda firma budowlana musi trzymać się najważniejszych założeń, niemniej coraz lepszy sprzęt pozwala na szybsze tempo tego rodzaju prac, zobacz również . Na pewno niezmienna jest zasada tego rodzaju powstawania budynków, co oznacza konstrukcyjny rdzeń betonowy jaki jest osłonięty z jednej, ale również z drugiej strony styropianem, który początkowo zastępuje deskowanie, zaś po związaniu betonu pełni funkcję izolacji. Systemy są w stanie różnić się np. wielkością lub asortymentem elementów styropianowych, typem i jakością połączeń, czyli tzw. zamkami, materiałem czy kształtem elementów, jakie spinają wewnętrzną i zewnętrzną warstwę szalunku, typem stosowanego polistyrenu. Najbardziej znane są pustaki styropianowe a także styropianowe panele szalunkowe, jakich zewnętrzną i wewnętrzną warstwę spina się za pomocą klamer.

budowa, styropian, docieplanie

Autor: Baumit
Jednocześnie pustaki, jak i panele mają najczęściej wysokość jaka jest zbliżona do standardowych elementów murowych, na przykład 25-30 centymetrów – zapraszam do lektury. Jesteśmy w stanie je przycinać najbardziej elementarnymi narzędziami, są bardzo lekkie, z pewnością lżejsze niż standardowe materiały murowe. Kształtki styropianowe zależnie od systemu są w stanie być pustakami, których środek wypełnia się betonem albo panelami(polecamy producent ogrodzenia panelowe) które tworzą warstwę zewnętrzną i wewnętrzną, które zabetonowuje się po spięciu z klamrami. Izolacyjność takich ścian zależy od grubości styropianowych elementów. Tak przygotowana budowla jest bardzo solidna, więc nie zadziwia, iż z tej technologii korzysta coraz większa ilość osób.

Post Author: admin