osuszacz powietrza

Źródło: http://www.pneuma.pl/

Zapewne na co dzień nie jest to problem odczuwalny i postrzegany jako niewygodny, jednakże nadmiernie wilgotne powietrze w większym okresie czasu ma bardzo duże znaczenie i często przykre następstwa.

Jeśli męczymy się z takim problemem a niemożliwe jest usunięcie źródła problemu, najlepszym wyjściem są osuszacze powietrza. Mamy całą gamę urządzeń, które pozwalają nam sprawnie i niedrogo rozwiązać problem wilgoci z mieszkania. osuszacze powietrza wybieramy głównie w zależności od zastosowania (mieszkanie, budowa, usuwanie skutków powodzi), a także przyczyny wilgoci. Po określeniu miejsca, gdzie zamierzamy korzystać z urządzenia, mamy do wybrania różnorodne osuszacze powietrza. Na potrzeby domowe do obniżania stanu wilgotności w pomieszczeniach najbardziej nadają się zwykłe osuszacze domowe. Dla firm konieczny będzie mocniejszy sprzęt, o zwiększonej wydajności osuszania.schodami (zobacz znajdź więcej)I tu są do wyboru maszyny wysokiej klasy z inteligentnym sterowaniem o odpornej budowie albo osuszacze budowlane przystosowane do trudnych warunków pracy (np. duże koła) oraz zapobiegające tworzeniu się pleśni. Zawsze odzyskiwanie wilgoci z otoczenia łączy się ze spadkiem temperatury i zebraniem wilgoci. Właśnie dlatego większość urządzeń posiada pewne wymagania jeśli chodzi o temperaturę zewnętrzną. Gdy potrzebujemy wysuszyć pomieszczenie o trwałej zimnej temperaturze pomocny będzie nam osuszacz absorpcyjny. Odbiór wilgoci odbywa się w nim znacznie dłużej i realizowany jest przy użyciu specjalnego pochłaniacza a nie jak dla pozostałych osuszaczy – skraplacza.

Dla zastosowań przemysłowych osuszacze powietrza znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Są konieczne w księgarniach i galeriach gdzie konieczne jest utrzymywanie niezmiennej wilgotności powietrza dla przedłużenia trwałości zbiorów i eksponatów. Wszelkie składy żywności, magazyny farmaceutyczne też muszą zainwestować w to urządzenie ażeby uniknąć problemu ze składowaniem artykułów oraz powstawaniem pleśni i grzybów.

Szczególnie ważne jest suszenie powietrza w obiektach narażonych na zwiększoną wilgoć w powietrzu takie jak baseny, sauny czy studia fitness. Aby zadbać o komfort i satysfakcję klientów instytucje te są zmuszone szczególnie zadbać o jakość powietrza.

Post Author: admin