Zbliżający się czas wakacji sprzyja podejmowaniu znaczących decyzji życiowych. Zdarza się, że w trakcie urlopu czy w przypływ wolnego czasu na rozmyślania. Dla niektórych to czas, w którym biorą pod uwagę podjęcie nowej pracy, nowego członka rodziny, podjęcie następnych studiów czy cyklu szkoleń, inni – podejmują decyzję o zakupie mieszkania. Czy są pewne porady, w jaki sposób negocjować ze sprzedawcą jego cenę? Jak się na to przygotować?

mieszkanie do kupna

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukiwania własnego gniazdka nad Bałtykiem warto rozpocząć od wklepania frazy „mieszkania od dewelopera Gdańsk” i od zapoznania się ze znalezionymi wynikami wyszukiwania. Całkiem możliwe, że z miejsca jakaś pozycja bardzo nam się spodoba. Inna sprawa – dobrze jest pójść do biura nieruchomości.

Wejdź na naszą witrynę. Możesz przeczytać na niej następne zajmujące wpisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-salsa/) wiadomości na podobny temat.

Jeżeli mamy komplet informacji zasięgniętych z sieci oraz z agencji nieruchomości, mamy rozeznanie w cenach oraz rozpoznaliśmy rynek mieszkań i konkurencję, możemy czuć się pewnie w kontakcie z deweloperem. Negocjowanie z agentami do najłatwiejszych nie należy, ale kiedy będziemy dość gruntownie przygotowani, powinno się udać, ponieważ będziemy mieć konkretne dane z rynku i będziemy czuć się dużo swobodniej w rozmowie. Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego otrzymujemy długą listę korzyści. Jednak gdy nasze gniazdko jest jeszcze w budowie, trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem. Aby zmniejszyć ryzyko, kupiec i agent muszą podpisać umowę przedwstępną u prawnika, co podnosi bezpieczeństwo sprzedaży. Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, koniecznie trzeba upewnić się, czy sprzedawca jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu. Najłatwiej sprawdzić to w internecie, w przeglądarce ksiąg wieczystych. Nie da się tam wklepać „mieszkania od dewelopera Gdańsk”, ale znajdziemy nasze potencjalne mieszkanie pod konkretną sygnaturą lub adresem.

mieszkanie

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania na rynku pierwotnym w ślicznej, nadbałtyckiej miejscowości, często ulegamy korzystnym rabatom, graficznym wizualizacjom i obietnicom deweloperów. Warto potrafić utrzymać trzeźwe myślenie i skrupulatnie posprawdzać inwestycję, przed tym jak podpiszemy umowę przedwstępną.

Post Author: admin