Zawiasy są nieodzownym spojeniem części we wszystkich sektorach. Dzięki nim można bez ograniczeń otwierać i zamykać nie tylko okna i drzwi, ale dużo różnych konstrukcji. Jednym z odmian zawiasów są zawiasy nierdzewne korygowane. Jak sama określenie określa, pozwalają one na samowolną regulację skrzydeł drzwi.

Takie zawiasy są bardzo zmyślnie skonstruowane i mają dużą zaletę, zezwalają na różnorakie zmiany w obrębie miejsca drzwi, bez niezbędności ich ciągłego zdejmowania. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w wypadku ramion wielkogabarytowych, na przykład ciężkich, dużych drzwi wejściowych, wrót garażowych, bramek, bądź bram. Wielokrotne zdejmowanie i zakładanie skrzydła w procesie jego dostosowywania, stanowiłoby długą, uciążliwą pracą.

Wkręty

Autor: Jacqui Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast przy użyciu zawiasów regulowanych, tylko przez dokręcanie ich kluczem, mamy możliwość uzyskać perfekcyjne umieszczenie skrzydła. Zawiasy nierdzewne to wyrób odporny, zrobiony z materiałów dobrej jakości, odporny na korozję, również czynność czynników zewnętrznych. Dzięki nim drzwi będą zawsze znajdować się w najlepszej pozycji. Zawiasy nierdzewne doceniane są za ogromną wytrzymałość mechaniczną – warto zobaczyć.

Zawiasy metalowe robione są z aluminium, w formie odlewów cynkowych, stali, albo najwyższej jakości stali nierdzewnej i opracowane z myślą o niezwykle zadziwiających zastosowaniach. Sporządzone w całości ze stali nierdzewnej zawiasy nierdzewne poświęcone są do zastosowań w warunkach potrzebujących spełniania dużych standardów antykorozyjnych – więcej tutaj.

Istnieją zawiasy wkręcane, przykręcane, także wpuszczane, o różnorodnych rozmiarach i w różnorodnych wykończeniach kolorystycznych, a także zawiasy wahadłowe.
Zawiasy nierdzewne zagwarantowane są do drzwi i do okien (rolety warszawa bemowo) wykonanych z drzewa, PCV i ze stali. Jest możliwość je modyfikować w dwóch, albo trzech płaszczyznach. Mają też gwarancje antywłamaniowe. Do zawiasów można dokupić nasadki w wielu odcieniach i wkręty nierdzewne.

Z wyjątkiem rodzajów klasycznych zawiasów, jest możliwość także kupić wzory niestandardowe, jakie mają zastosowanie w niestandardowych ramach.

Post Author: admin