Zagrożenie na naszych drogach rośnie niemal każdego dnia. Na pewno każdy człowiek oglądając informacje z naszego państwa i świata zauważył, iż kolizje drogowe przydarzają się często i ciężko coś z tym faktem poczynić. Jest to niesłychanie smutna wiadomość, albowiem zazwyczaj w tego typu zdarzeniach giną niewinni obywatele, przed jakimi było jeszcze całe życie.

przejście dla pieszych

Autor: der_cat
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też każdy musi jak najprędzej przypomnieć sobie kodeks ruchu drogowego, niezależnie od tego czy stał się kierowcą czy nie. Pamiętajmy o to, iż podczas prowadzenia samochodu nie odpowiadamy wyłącznie za siebie, lecz również za naszych pasażerów i innych członków ruchu drogowego. W tym momencie kierownicy wielkich korporacji związanych z komunikacją drogową pragną odnaleźć sposób na zminimalizowanie ilości stłuczek. Należy wspomnieć, iż sporo z nich dzieje się na przejściach dla pieszych, jakie są niedobrze znakowane. Nie jest to pojedyncza sytuacja, tego rodzaju rzeczy zdarzają się praktycznie w każdej gminie. Toteż musimy uzmysłowić sobie, iż bezpieczne przejście może uratować żywot niejednej osobie – przykład: euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych. Taki system bazuje przede wszystkim na technologii solarnej , a także diodach LED.

Z tego powodu jest on niezwykle skuteczny i efektywny. Białe pasy pomalowane są na czerwonej powierzchni, przez co są widzialne o wiele wcześniej. Należy wspomnieć, że bezpieczne przejście przejście szczelne do studni betonowych składa się z trzech elementarnych części, a mianowicie: aktywnego przejścia dla pieszych, aktywnych PEO (zwanych „kocimi oczkami” – są to odblaski, jakie widać z dużej odległości) oraz masy chemoutwardzalnej – dowiedz się co to jest PEO. Tego rodzaju wyjście ma masę korzyści, do kluczowych należy większa uwaga kierowcy przed przejściem, zmniejszenie prędkości, skrócenie trasy hamowania, a w szczególności większe bezpieczeństwo prawie każdej osoby, która na takim przejściu się znajdzie.

Musimy też wiedzieć, że budowa bezpiecznego przejścia będzie tańsza, niż budowa standardowej sygnalizacji – sprawdź tutaj.

Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie nic z tym zrobić, to już dziś napisz wniosek do wójta, przedłóż własną propozycję oraz czekaj na odpowiedź. Może okazać się, iż uda Ci się namówić władze gminy, by pomyślały o wzroście bezpieczeństwa własnych mieszkańców.

Post Author: admin