W trakcie remontu domu oraz prac wykończeniowych potrzebujemy mnóstwa materiałów i odpowiednich sprzętów. W marketach budowlanych znajdziemy oczywiście ich szeroki wybór. Szczególnie problematyczną kwestią jest wykończenie pomieszczeń łazienkowych i kuchennych. Lecz co nam pomoże w kreacji naprawdę funkcjonalnego i schludnego wnętrza?

remont mieszkania

Źródło: pixabay.com

Nowatorski wygląd łazienki to spory walor, z tego powodu warto wymienić leciwą, niszczejącą glazurę, aby odświeżyć wnętrze. Naturalnie przedtem należy dokonać rozsądnego wyboru płytek. Rynek jest przesycony ich przeróżnymi rodzajami. Płytki Opoczno wabią mnóstwem tekstur, kolorów, tonacji, motywów, czy faktur (świetna strona). Należycie wyselekcjonowane mogą nawet powiększyć optycznie nawet bardzo małe wnętrze. Dzięki kontrastom również możemy wizualnie manipulować rozmiarami pomieszczenia. Ale sam wygląd płytek to nie wszystko, ponieważ liczy się przede wszystkim ich jakość. Na pewno warte uwagi będą płytki Opoczno. Jest to bowiem renomowana polska marka wyrobów łazienkowych. Jednakże nawet najlepszy materiał nie zda się na nic, jeśli zakupimy niewłaściwy klej. Niestety, jeśli taka sytuacja ma miejsce, powinniśmy się później liczyć z odpadaniem i pękaniem płytek. zaprawy ogniotrwałe klejąca powinna być nałożona na solidną, przyczepną powierzchnię, pozbawioną niestałych i łamliwych elementów. Najlepiej jest nanosić zarówno na grunt, jak i spód płytki. Podczas tej czynności dobrze sprawdzi się klej Kreisel. Wytwórca oferuje poszczególne kleje do terakoty, gresu, ceramiki, mrozoodporne, czy odkształcalne. To, jakiego rodzaju kleju użyjemy, zależy nie tylko od rodzaju fliz, ale także od ich zastosowania. Nigdy nie możemy używać jednego gatunku kleju do wnętrz i tarasów czy zewnętrznych elewacji budynków, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne, dlatego klej Kreisel możemy kupić jest w tylu wariantach (fazer 777 detector na Ceneo). Doświadczony płytkarz na pewno nam pomoże dobrać odpowiedni rodzaj. Natomiast powierzchnię nie pokrytą kafelkami zaleca się pomalować dobrą farbą odporną na wilgoć. Lateksowe farby Dekoral będą świetne w tym celu. Koniecznie należy podkreślić, że farby Dekoral pod względem wykończenia łazienki i kuchni są po prostu bezkonkurencyjne.

Oczywiście w trakcie prac wykończeniowych i renowacyjnych zajmujemy się instalacją elektryczną i stosujemy wiele maszyn. Aby te czynności były bezpieczniejsze, warto zaopatrzyć się w Fazer 777 Detector. Ten ciekawy przyrząd sprawdzi się świetnie do wykonywania podstawowych testów domowej i samochodowej instalacji elektrycznej, a również przy sprawdzaniu poprawności pracy urządzeń elektrycznych. Fazer 777 Detector pomoże również znaleźć biegnący w ścianie przewód na głębokości do 50 cm.

Post Author: admin