Rzeczywiście, oferta projektów gotowych domu jest coraz bardziej interesująca, a możemy wśród takich ofert znaleźć domy o bardzo zróżnicowanej architekturze, to znaczy są domy mniejsze i większe, parterowe oraz piętrowe, jak również z różnymi rodzajami dachów – płaskim czy spadzistym. Czy dobrze jest jednak zdecydować się na opcję projekty domów z kosztorysem?

W dosyć wielu przypadkach jesteśmy w stanie zobaczyć realizację projektu, czyli to w jaki sposób nasz dom będzie wyglądał po skończeniu (warto dodać do tego kosztorys). W takiej sytuacji łatwiej można ocenić, czy jest to faktycznie to, na czym nam naprawdę zależy, czy jest to projekt, jakiego szukamy. Możemy obejrzeć dom w najróżniejszych opcjach wykończenia, sprawdzić jakiego rodzaju zmiany wprowadzają jeszcze inwestorzy, jak i podpytać jak się żyje w takim domu.
Projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, iż powtarzalność, jak również to, że taki sam dom posiada ktoś inny, czasem zniechęca niektórych do wybrania tego projektu. Tym bardziej pewnie będzie zrażał ludzi, jacy chcieliby mieć niepowtarzalny dom i wszystkie szczegóły w nim opracowane po swojemu. Również osoby, jakie posiadają całkiem konkretną oraz dokładnie zarysowaną wizję wymarzonego domu, mogą nie znaleźć odpowiedniego dla siebie projektu wśród prezentowanych projektów. Na pewno zaś ci, którzy nie wiedzą całkiem jaki rodzaj domu ich interesuje, sprawdzając katalog projektów być może natkną się na coś, co będzie dla nich odpowiednie.

Za katalogowy projekt najczęściej zapłacimy mniejszą kwotę niż za indywidualny wzór, jaki jest przygotowany na nasze zamówienie. Za gotowy projekt możemy zapłacić około 1,5 – 3 tysiące złotych. Musimy też wiedzieć, że pośród projektów takiego rodzaju możemy też znaleźć projekty domów energooszczędnych, które spełniają dość rygorystyczne wymagania cieplne. W zależności od tego, jaką mamy wizję możemy zdecydować się na tego typu projekt, lub robić wszystko samemu. Z drugiej strony nie trzeba od razu kupować projektu całego domu, zacząć można od projekt garażu i przekonać się czy tego typu forma pasuje nam. Jeśli projekt nam się spodoba to możemy pomyśleć o czymś dużym oraz bardziej zaawansowanym, czyli o domu.

|

Post Author: admin