Patrząc w nocy na miasta z dużej wysokości przede wszystkim można zobaczyć jedną wielką światła. Jest to wynik świecenia ulicznych lamp, które wszędzie tam, gdzie mogą przebywać ludzie, rozświetlają chodniki i ulice. Dzięki ulicznym lampom bezpieczniej i łatwiej da się poruszać na terenie miasta, mimo braku światła słonecznego.

Lampy uliczne nocą

Autor: Lyman Erskine
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy uliczne najczęściej są stawiane przy chodnikach, po których będą chodzić piesi. Bardzo często też oświetlane są ulice na terenie miast, ma to na celu polepszenie bezpieczeństwa dla pieszych, których słabo widać w nocy. Lecz oprócz samego oświetlenia lampy uliczne są także elementem dekoracyjny miasta, i dobrze wybrane potrafią znacznie polepszyć wizerunek architektury.

Uliczne oświetlenie jest projektowane najczęściej już na etapie projektu ulicy.

Pragniesz zobaczyć inne tak samo praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj odkurzacze na sucho, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Ewentualne przebudowy są dość kosztowne, dlatego też warto już na tym etapie wymyślić najlepsze rozwiązanie. Czyli postawić lampy, jakie będą ładnie się prezentować, wytrzymają wiele lat świecenia, a poza tym ich używanie nie będzie drogo kosztować.

Mając na względzie wszystkie powyższe aspekty, jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie zastosowanie wydajnych, oszczędnych i nowoczesnych źródeł oświetlenia. Wiele używanych obecne lamp stało zamontowanych na ulicach wiele lat temu, i wykorzystują one stare technologie, które wymagają ogromnej ilości prądu.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego

Nowocześniejsze rozwiązania, bazujące na bardziej wydajnych źródłach światła, są znacznie oszczędniejsze, i nawet jeśli początkowy koszt zakupu będzie większy, to taka inwestycja szybko powinna się zwrócić. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się lampy LED, technologia ta jest trwała i wydajna przy bardzo niskim zużyciu prądu, a oprócz tego daje spore możliwości w czasie projektowania.

Kupno lamp w technologii LED jak dostępne na może się zwrócić nawet w kilka miesięcy, więc każdy kolejny rok pracy to są po prostu zyski. Kolejną nowością, jeszcze bardziej oszczędzającą energię, są naświetlacze led z czujnikiem ruchu, ich podstawowym plusem jest uruchamianie oświetlenia jedynie wtedy, gdy w pobliżu znajdzie się jakaś osoba.

Post Author: admin