W obecnym stuleciu trudno sobie wyobrazić, żeby w kranie nie było wody. Nawet te domy, które znajdują się daleko pod lasem z reguły mają poprowadzone rury aż do studni.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
W taki sposób w kranie bez przerw leci woda.
W domach jednorodzinnych najczęściej zakłada się pompy, by dało się ciągnąć wodę. Budynek musi przecież w jakiś sposób pobierać ją ze studni lub z kanalizacji miejskiej. Źródło pochodzenia nie ma większego znaczenia. Chodzi o to, że pompa, która uruchamia się za każdym razem, zepsuje się przez to zbyt szybko. Jeśli w budynku mieszka choćby kilka osób i pompa załączałaby się przy każdorazowym odkręceniu kurka, to jej żywotność mocno się zmniejszy. Przez to niezbędne jest dodatkowe urządzenie, które wesprze działanie pompy. Jest to hydrofor.

Przyda Ci się istotne omówienie tego tematu? Więc nie ociągaj się i przejdź do następnej strony. Tam oczekują na Ciebie bardziej rzetelne wiadomości.

Jego zadanie polega na tym, że wpycha on wodę do rur, gdy pompa nie pracuje. Hydrofor bywa także niekiedy nazywany przyrządem wodno-powietrznym. Wynika to z tego, że w zbiorniku jest woda oraz poduszka sprężonego powietrza. Gdy do środka nalewa się pewna ilość wody, powietrze ściska się. Później dąży ono do wcześniejszego rozprężenia. Zatem, kiedy wentyle z drugiej strony otworzą się, woda będzie wypchnięta pod ciśnieniem. W ten sposób trafia do rur. Nie musi się wówczas załączać pompa, a to wydłuża jej żywotność.

Hydrofory bywają bardzo pomocne w każdym gospodarstwie rolnym, ale także w dużych fabrykach, gdzie zapotrzebowanie na wodę jest znaczne.

Post Author: admin