Projektując strefę kominkową nie możemy zapomnieć o przygotowaniu miejsca na drewno. Poznajmy aspekty praktyczne oraz estetyczne dotyczące przechowywania drewna we wnętrzu.

dachy

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
salon

Autor: Black Red White SA.
Źródło: Black Red White SA.
Jeżeli chcemy posiadać tradycyjny kominek, to musimy liczyć się z koniecznością trzymania w pobliżu kominka niezbędnych zapasów drewna, które pozwolą przez wiele dni cieszyć się przyjemnym ciepłem i blaskiem paleniska, bez potrzeby częstego opuszczania lokalu celem uzupełnienia opału. Surowiec taki jak drewno posiada niezwykłe walory dekoracyjne, dodające pomieszczeniu domową aurę – kominka zabudowa. W jaki sposób połączyć funkcjonalność i walory zdobnicze drewna przy aranżu przestrzeni wokół domowego paleniska?

Z pewnością warto trzymać drewno (http://tartak-urszulewo.pl/) w ozdobnym koszu. Najczęściej tego typu pojemniki produkowane są z metalu, z giętymi motywami czy stalowymi elementami, jakie stanowią ciekawy pomysł na przechowywanie polan. Producenci oferują wiele modeli koszyków na drewno – mogą różnić się od siebie kształtem, wielkością, kolorami, położeniem – pionowym bądź poziomym. Niektóre z nich mają funkcjonalne uchwyty, na których można powiesić akcesoria kominkowe, takie jak miotełka czy szufelka do żaru. Ważne jest, by sposób przechowywania drewna dobrać do tego jak wygląda zabudowa kominek którą posiada. – kominek. Nie każde zdobienia kosza będzie bowiem pasować do stylistyki nowoczesnej zabudowy kominkowej. Z pewnością musimy dopasować do siebie te elementy, aby osiągnąć spójne wnętrze. Kosze o dużych rozmiarach mogą stanowić znaczącą ozdobę przestrzeni kominkowej – duża ilość drewna to gwarancja długiego opalania, bez konieczności często uzupełniania zapasów paliwa, a widoczne drewno (polecamy również altany) jednoznacznie kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i wypoczynkiem.

Post Author: admin