Aranżacja wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Należy znać siebie i swoje potrzeby, aby wykreować środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli swojsko. Nierzadko każdy z domowników ma całkowicie inny gust, a w związku z tym inne wymagania. Inne oczekiwania od wnętrza domu ma rodzina wielodzietna, single, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Tapeta

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew wyobrażeniom, urządzenie domu, czy mieszkania nie jest bardzo drogie. Dobór kolorystyki ścian, mebli, podłóg (polecam wylewki anhydrytowe wolplan opolskie) i dodatków powinien być rozsądny i wyważony. W konsekwencji nie musimy zlecać tego zadania firmie, która zajmuje się aranżacją wnętrz- nikt obcy nie zna nas tak dobrze jak my sami:).

Skoro wybudowaliśmy dom, jest w stanie surowym zamkniętym, lub przeprowadzamy się do nowego mieszkania podstawowym krokiem powinno być znajomość rzeczy, które już posiadamy. Wyzbycie się wszystkiego i zaczynanie od nowa to istne samobójstwo i wpędzanie w duże koszty- na pewno jest coś co chcemy zachować. Stary, zdobiony kredens z kryształowymi witrynkami po prababci może się stać inspiracją do aranżacji w nowym miejscu (nawet w bardzo nowoczesnym salonie można go odpowiednio pokazać, np. w roli eksponatu, rzeźby, jako element prowokacyjny).

Wstępne aranżacje podłóg, podstawowej kolorystyki ścian, tapety, czy fototapety jest możliwa do podglądu przy użyciu odpowiednich programów do aranżacji wnętrz. Nie jest to Autocad 2010, na którym trzeba się koniecznie znać. Posiadają bardzo intuicyjny interfejs. Przykładowy program do aranżacji wnętrz można ściągnąć ze strony Ecru, czy IKEA. Coraz częściej spotyka się też oddzielny program do projektowania kuchni. Dzięki takim pomocnym narzędziom ławo sprawdzić ,czy wyśniona kuchnia retro ma prawo bytu w Twoich czterech kątach. Można też podglądnąć jak wyglądają panele do łazienki i czy nie lepiej powrócić do tradycyjnej glazury. Składając kuchnie black red white możemy poznać koszt zestawu wybranych elementów. Dodatkowym atutem korzystania z gotowych programów do projektowania wnętrz jest trójwymiarowość.

Wystrój wnętrz

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A może fototapety do kuchni? Pamiętaj, że powinny być zmywalne i odporne na brud. Gotowe zestawienia kolorów farb dostępne są na stronie Dekoral. Jeśli chcesz dodatkowo ożywić puste i niewyraziste ścienne dekoracje dobierz naklejki na ścianę lub naklejki na meble.

W w sieci znajdziesz mnóstwo poradnikowych, dzięki którym wiele pracy wykonasz samodzielnie. Jedną z nich jest serwis Projektoskop. Znajdziesz tu projekty domów, poradniki i instruktażowe począwszy od wyboru biura projektowego i projektu, przez prawo budowlane, budowę, prace budowlane, materiały budowlane, po aranżację wnętrz i ogrodów.

Znajdują się tu gotowe projekty domów sporządzone przez wykwalifikowane firmy projektowe.

Baza obejmuje między innymi projekty domów parterowych, projekty małych domów jednorodzinnych czy też projekty (zobacz architekt wnętrz katowice) domów nowoczesnych.

Każdy, poszukujący pomysłu na swój wymarzony projekt domu, znajdzie coś dla siebie.

Odkryj jeszcze więcej o dekoracji lokali pod wynajem odwiedzając: fototapety Demur.pl!

Post Author: admin