12

Mar

2019

Materiały do budowy ulic

Obecnie do budowy dróg stosuje się dużo typów materiałów sypkich, nazywanych ogólnie kruszywem. Kruszywem drogowym może być materiał pochodzenia naturalnego jak żwir czy piasek, które są potrzebne jako grunt każdej nowobudowanej drogi, ale i torzywo pochodzenia sztucznego jak na przykład żużel. Materiał ten jest w większości przypadków wykorzystywany jako pokrycie wierzchniej warstwy większej części typów dróg. Do tworzenia dróg stosuje się także inne materiały sypkie, ale nie są one rozpowszechnione na terenie kraju.
27

Lut

2019

Wspaniale przedstawiają się mieszkania pruszków

Czy widzieliśmy jak prezentują się mieszkania pruszków?
Poszukując lokum, które będzie idealne dla nas, zaczynamy przykładać uwagę na sporo różnorakich kwestii. Nie tylko ważna okazuje się być dla nas jego cena oraz wielkość, ale też przeglądamy lokalizację, oraz to, czy w starych mieszkaniach na sprzedaż nie ma od czasu do czasu wilgoci, lub innych oznak niedbania przez wcześniejszych mieszkańców.
Materiały wykończeniowe
22

Lut

2019

Solidne i trwałe bramy garażowe

Wybranie wybornej bramy do garażu jest niezwykle istotne. Brama garażowe powinny być solidne oraz odporne, skonstruowane z wysokiej jakości materiału. Taka brama będzie zabezpieczeniem przed włamaniem, mało tego zapewni w garażu ciepło. Bramy garażowe są proponowane przez wielu producentów, należałoby zaznajomić się z ofertą tych polecanych.
17

Lut

2019

Poszukujemy lokum nad morzem

Inwestycja mieszkaniowa to dla wielu ludzi istotny, największy zakup w horyzoncie całego życia. Jak przedstawia się sytuacja rynku nieruchomości na Pomorzu? Jakie trendy zaobserwujemy w Gdańsku i okolicach, na co zwrócić uwagę?

Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

Informacje o profilu działalności firmy i jej produktach Porotherm

Podstawowym materiałem budowlanym jest cegła. Otrzymuje ją się z gliny, wapna, piasku lub cementu z procesu wypalania i suszenia. Na budowie cegły są wykorzystywane praktycznie wszędzie, począwszy od fundamentów, oraz całe budynki i przykładowo filar. Różnią się one między sobą nie tylko wielkością, a także jakością. Klasa to ceglana wytrzymałość, inaczej jej odporność na ścisk.