budowa domu
06

Mar

2021

Jak trzeba murować dom? Jakie są reguły? O jakich rzeczach na pewno trzeba nie zapomnieć?

Do zbudowania ścian zewnętrznych stosować można różnego typu materiały, na przykład gazobeton, ceramika albo silikat. Jakie istnieją najważniejsze zasady murowania, jakie trzeba poznać. W jaki sposób wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynamy od pierwszej warstwy – ściany należy stawiać na zaizolowanym fundamencie. Bez względu na to, jaką technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru musi być położona zaprawie standardowej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej podstawowe zadanie to zniwelowanie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, dzięki czemu można mieć idealny poziom.
Technologie i konstrukcje
16

Wrz

2020

Skrupulatne zrobienie montaży jako baza sprawnego funkcjonowania konstrukcji.

Osoby, które zajmują się zamontowaniem poszczególnych instalacji wiedzą, iż powinny rzeczywiście znać się na własnej pracy bardzo dobrze, bo od tego zależy nie jedynie prawidłowe funkcjonowanie wyznaczonej maszyny, lecz dodatkowo bezpieczeństwo osób z niej robiących użytek, jak i tych mieszkających w jej sąsiedztwie. Z tej przyczyny, doskonałe wykonywanie montaży określane jest jako podstawa bezproblemowego działania całej konstrukcji.
Technologie i konstrukcje
10

Wrz

2020

Wysokiej jakości obiekty stalowe

Budowa najróżniejszych konstrukcji stalowych jest obecnie usługą cieszącą się sporą popularnością, ale jednocześnie trudno byłoby dziwić się temu, że z takich rzeczy korzysta tak wielu przedsiębiorców. Obiekty tego typu mogą być zwyczajnie niezbędne w wielu różnych sytuacjach, bowiem same w sobie cechują się one sporym zróżnicowaniem – sprawia to, że fantastycznie mogą się sprawdzać w najróżniejszych branżach.
Technologie i konstrukcje
30

Maj

2019

Jeżeli jesteś w trakcie zakupu działki budowlanej, bądź stawiania domu i chcesz mieć gwarancję bezpieczeństwa dla konstruowanego budynku – warto zaczerpnąć odrobinę informacji na temat wymaganych zadań,

System gospodarczy budowlany w Polsce osiąga swoje apogeum. Pojawia się dużo udogodnień. Wiele osób – zwykle w średnim wieku, którzy jako dorośli obywatele dorobili się pewnego majątku i otrzymują zadowalającą kwotę – zdecydują się na zakup działki pod budowę, żeby w określonym okresie czasu wybudować własny dom rodzinny. Warto zaraz przed nabywaniem, czy poszukiwaniem odpowiedniego miejsca inwestowania, zaznajomić się z aspektami, o których mało się mówi, a jakie stanowią standardową podstawę dla funkcjonalności domostwa.

Archiwa