ściana

Forma aranżacji pomieszczeń tak samo jak wszystko inne ulega wielu zmianom wraz z upływem czasu. To normalne, iż każdy z nas śledzi na bieżąco wszelkie nowinki z tej dziedziny

stykówka - dom
Autor: Arjen Rienks
Źródło: http://www.flickr.com
Lubimy być "na czasie" zarówno jeśli chodzi o ubrania, urządzenia jak również i wyposażenie mieszkania. Nowinki i najświeższe trendy zawsze zachęcają i z reguły kuszą nas do tego, by pionierskie wyjścia zastosować i u nas.

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

prace remontowe
Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, jeżeli zamierza się zrobić remont, trzeba pomyśleć o zakupie dobrej klasy artykułów budowlanych oraz wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, ponieważ od klasy stosowanych artykułów uzależniony bywa końcowy rezultat działań. Już w momencie planowania prac, należy rozejrzeć się za potrzebnymi towarami, aby zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Bez względu na to, czy nabywa się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej decydować się na sprawdzone rozwiązania.

Budowa domu – wykorzystanie droższych rozwiązań skutkuje wyraźnymi oszczędnościami w przyszłości

dom
Jeśli rozważamy, które elementy mają największy wpływ na to jak nasz dom finalnie będzie się prezentowała, to oczywiście nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ jeśli o to chodzi pierwszorzędne znaczenie mają różne elementy.

Jak należy murować dom? Jakie są zasady? O czym na pewno trzeba nie zapomnieć?

budowa domu
Źródło: pixabay.com
Do postawienia ścian zewnętrznych używać możemy różnego rodzaju materiały, na przykład gazobeton, ceramika czy silikat. Jakie istnieją ogólne zasady murowania, jakie trzeba poznać. Jak wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynając od pierwszej warstwy - ściany należy stawiać na zaizolowanym fundamencie. Bez względu na to, którą technikę murowania wykorzystamy, pierwsza warstwa muru musi być położona zaprawie tradycyjnej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej najważniejsze zadanie to zniwelowanie ewentualnych nierówności w poziomie fundamentu, dzięki czemu można uzyskać idealne wypoziomowanie.

Co robić w sytuacji pokazania się wilgoci w domu?

izolacje
Autor: IZOLACJE
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Zawilgocenie jest niepożądanym problemem w każdym mieszkaniu. W zależności od tego, gdzie wystąpiła, bardzo szybko może naruszyć strukturę, zniszczyć ściany i podłogi, zapoczątkować pojawienie się grzyba i roznoszenie się szkodliwych dla mieszkańców pleśni. Jak zaizolować przed nią mieszkanie, aby już więcej nie wróciła, jak osuszyć ściany i usunąć efekty jej działania? Poniżej garść sprawdzonych sposobów.