Technologie i konstrukcje
29

Sty

2019

Jak reagować w przypadku pojawienia się wilgoci w pomieszczeniu?

Zawilgocenie jest niepożądanym problemem w każdym pomieszczeniu. W zależności od tego, w którym miejscu wystąpiła, w krótkim czasie może nadwątlić konstrukcję, zniszczyć ściany i posadzki, spowodować pojawienie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie szkodliwych dla mieszkańców pleśni. Jak zabezpieczyć przed nią nasze pomieszczenia, żeby już więcej nie wystąpiła, jak wysuszyć ściany i usunąć skutki jej działania? Poniżej kilka przetestowanych sposobów.
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

Jak trzeba murować dom? Jakie są reguły? O jakich rzeczach na pewno trzeba nie zapomnieć?

Do wybudowania ścian zewnętrznych stosować możemy różnego typu surowce, dajmy na to gazobeton, ceramika czy silikat. Jakie znane są podstawowe reguły murowania, jakie trzeba poznać. Jak wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynając od pierwszej warstwy – ściany musimy postawić na zaizolowanym fundamencie. Niezależnie od tego, którą technikę murowania będziemy wykorzystywać, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie standardowej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej najważniejsze zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności poziomu fundamentu, dzięki czemu możemy uzyskać idealne wypoziomowanie.
Technologie i konstrukcje
12

Paź

2018

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

W sytuacji, kiedy planuje się wykonać remont, trzeba pomyśleć o zakupie wysokiej jakości artykułów budowlanych i wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, ponieważ od klasy użytych artykułów uzależniony bywa finalny rezultat działań. Już w momencie planowania działań, warto rozejrzeć się za niezbędnymi towarami, by zebrać je na miejscu z odpowiednim wyprzedzeniem. Nieważne, czy kupuje się materiały wykończeniowe czy narzędzia, najlepiej decydować się na pewne rozwiązania.