budowa domu
26

sty

2022

Jak trzeba murować dom? Jakie są reguły? O jakich rzeczach na pewno trzeba nie zapomnieć?

Do postawienia ścian zewnętrznych stosować można różnego typu surowce, dajmy na to gazobeton, ceramika lub silikat. Jakie istnieją podstawowe zasady murowania, jakie musimy poznać. W jaki sposób wygląda murowanie ścian krok po kroku?Zaczynamy od pierwszej warstwy – ściany musimy postawić na zaizolowanych fundamentach. Niezależnie od tego, jaką technikę murowania będziemy wykorzystywać, pierwsza warstwa muru powinna być położona zaprawie tradycyjnej o grubości dwóch-trzech centymetrów. Jej podstawowe zadanie to zmniejszenie ewentualnych nierówności w poziomie fundamentu, przez co można otrzymać idealny poziom.
14

gru

2020

W jaki sposób wykonać izolację fundamentów przed wilgocią i z jakiego powodu trzeba to robić?

Wylanie fundamentów nie jest do końca wykonaną robotą. Należy je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci oraz wody, a także przed niskimi temperaturami. Lepiej fundamenty zabezpieczyć wcześniej, gdyż późniejsza naprawa źle zbudowanego fundamentu jest bardzo droga, a zdarza się, że niemożliwa do wykonania.
Kiedy w fundamentach zabraknie izolacji, przenika do nich zawilgocenie z gruntu, zazwyczaj też woda.
Technologie i konstrukcje
31

paź

2020

Jak reagować w przypadku pojawienia się wilgoci w pomieszczeniu?

Zawilgocenie jest dużym problemem w każdym domu. W zależności od tego, w którym miejscu wystąpiła, w krótkim czasie może naruszyć strukturę, zniszczyć ściany i posadzki, zapoczątkować pojawienie się ciemnych plam i rozprzestrzenianie trujących dla lokatorów pleśni. Jak zabezpieczyć przed nią mieszkanie, by już więcej nie wystąpiła, jak wyczyścić ściany i zlikwidować skutki jej działania? Poniżej garść przetestowanych pomysłów.
budowa domu
20

gru

2019

Podczas robót remontowych stosuj wyłącznie pewne oraz wysokojakościowe produkty, od nich zależy rezultat działań

W przypadku, kiedy planuje się przeprowadzić remont, warto pomyśleć o kupnie dobrej klasy produktów budowlanych i wykończeniowych. Nie można w tym miejscu postawić na bylejakość, gdyż od klasy zastosowanych artykułów uzależniony bywa końcowy rezultat prac. Już w momencie planowania działań, trzeba rozejrzeć się za niezbędnymi towarami, by zebrać je na miejscu z należytym wyprzedzeniem. Nieważne, czy nabywa się materiały wykończeniowe czy narzędzia, lepiej wybierać pewne rozwiązania.

Archiwa