oświetlenie

Inteligentny dom, wygoda czy moda?

inteligentny dom
Tak naprawdę inteligentny budynek nie odznacza się niczym od powszechnie stawianych. Różnica widoczna jest we wnętrzu. Bo inteligentny budynek posiada systemy, które zostały w nim zainstalowane po to, by dodać mu tzw inteligencji. To prawda, samo słowo jest znacznie przesadzone. Domy są w stanie co najwyżej powtarzać to komendy, które kazaliśmy im zrobić. Inteligentny dom zarządza przede wszystkim wszelkimi podsystemami, które się w nim mieszczą, czyli systemami ciepła, klimatyzacji, wentylacji.

Oświetlenie w technologii led na najwyższym poziomie!

diody led
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie wykonane w technologii led jest popularne od wielu lat. Konsumenci cenią wyjątkową jakość, która gwarantuje długoletnie użytkowanie halogenów oraz listew. Opinie specjalistów, co od lat korzystają z nich każdego dnia w swojej pracy, są tak naprawdę na wagę złota. Nowoczesne listwy led zostały przygotowane z pełnym profesjonalizmem, a wybór modeli jest niezwykle duży.

Nowoczesne domy – czyli nadzorowane jednym przyciskiem w urządzeniu mobilnym

salon w mieszkaniu
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Zautomatyzowane domy to nie pieśń przyszłości. Już obecnie możemy zdalnie włączać źródło światło i sprzęty AGD, zamykać i otwierać drzwi. I to jedynie za pośrednictwem pojedynczego guzika w tablecie!

Najnowsze technologie oświetleniowe, czyli stosowanie lamp w technologii LED do ulicznego oświetlenia.

Oświetlenie zewnętrzne architektury
Źródło: www.morguefile.com
Patrząc nocną porą na miasta z dużej wysokości w pierwszej chwili można zobaczyć jedną zlewającą się plamę światła. To jest wynik świecenia ulicznych lamp, jakie wszędzie tam, gdzie mogą przebywać ludzie, oświetlają ulice oraz chodniki. Dzięki ulicznym lampom łatwiej i bezpieczniej da się poruszać na terenie miasta, mimo braku światła słonecznego.