budynek

Sposoby na wilgoć w domu

grzyby
Autor: shay coh
Źródło: www.flickr.com
Problem wilgoci jest bardzo typowy. Codzienne procesy wpływają na wysokość poziomu wilgoci. W związku z tym pojawiają się problemy z pleśnią i grzybem. Jak walczyć z wilgocią?

Oddzielić, ochronić, zabezpieczyć – czyli ogrodzenia budowlane

budowa
Źródło: morguefile.com
W powszechnej świadomości społecznej nie rozważamy tego jak ważne zadanie spełniają ogrodzenia przemysłowe. Już od początkowego etapu budowy pojawia się potrzeba odgrodzenia placu nie tylko przez wzgląd na akty wandalizmu, ale po pierwsze bezpieczeństwo. Niepowołane osoby które znalazłyby się na terenie gdzie prowadzona jest budowa, z łatwością mogłyby zostać ofiarą niepotrzebnego wypadku, oraz stanowić zagrożenie dla samych pracowników odwracając ich uwagę od skoncentrowania się na powierzonych zadaniach.

Prawidłowa praktyka budowlana, inaczej co to są izolacje natryskowe.

dom w budowie
Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Ocieplanie budynkówi poddaszy metodą natrysku zdobywa coraz szersze grono sprzymierzeńców i wypiera istniejącemetody izolacji termicznej takie jak wełna mineralna i styropian - jest to podyktowane tym, że parametry pianki wyraźnie przewyższają aplikowane dotychczas materiały.

Elewacja budynku – z jakiego względu wskazane jest o nią zadbać i jakie artykuły można w tym celu wykorzystać?

elewacja
Autor: Winkelbohrer
Źródło: http://www.flickr.com
Budynek powinien być solidny oraz zapewniać swoim mieszkańcom maksymalne bezpieczeństwo. Dzisiaj jednak dość istotne znaczenie mają również kwestie wizualne, wobec tego nie można się dziwić, że dużo osób troszczy się nie tylko o jakość nieruchomości, ale również jej wygląd. Naturalnie, podstawą jest estetyczna elewacja. Czemu warto o nią zadbać?

Już w tym momencie dowiedz się czegoś więcej odnośnie wzmacniania podłoża oraz spoiw budowlanych

Budowa domu
Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w najbliższym czasie będziesz pragnął postawić dom to najwyższa pora, by zainteresować się tym tematem. Wiele osób w tym momencie lekceważy tą sprawę, gdyż wydaje im się, że wszystko ogarną tuż przed poczęciem budowy.

Tani dom, a więc jak pobudować go niewielkim kosztem?

budowa domu, dom w budowie
Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa parterowych oraz piętrowych domków jednorodzinnych jest dość dużym wydatkiem. Poniektóre koszty można jednakże obniżyć przez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Warto również oszacować wstępny kosztorys budowlany, który pomoże określić orientacyjny zakres wydatków.

W jaki sposób w ciągu ostatniego wieku zmieniały się instalacje montowane w wolnostojących domach - zwięzłe porównanie

instalacje w kamienicy
Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com
Gdybyśmy porównali dom do organizmu człowieka, to moglibyśmy śmiało powiedzieć, że instalacje techniczne budynków są niczym tętnice. Istota ludzka nie może obyć się bez krwi pompowanej przez mięsień sercowy, a i nowoczesne mieszkanie bez najważniejszych mediów na pewno w obecnych czasach świeciłoby pustkami. Dzisiaj jesteśmy niemalże uzależnieni od prądu, a i przejściowy brak wody może skutecznie sparaliżować życie całej dzielnicy.

Budowa domu – wykorzystanie droższych rozwiązań skutkuje wyraźnymi oszczędnościami w przyszłości

dom
Jeżeli analizujemy, które elementy mają największy wpływ na to jak nasz dom finalnie będzie się prezentowała, to rzecz jasna nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jeśli o to chodzi pierwszorzędne znaczenie mają różne elementy.

Przeczytaj rady budowlane odnośnie remontu elewacji, a będziesz wiedział wszystko na ten temat!

elewacja bloku
Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Dostałeś w spadku dom po dziadkach, a może zamierzasz zakupić leciwy dom do remontu? W chwili obecnej zdecydowanie więcej ludzi stawia na takie rozwiązanie, bowiem jest dużo bardziej rentowne.

Firma budowlana Wrocław wykorzystuje z najlepszych rozwiązań

Firma budowlana
Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiemy jak wygląda budowa?
Gdy pragniemy postawić jakiś budynek, chcemy mieć gwarancję, że wszystko wyjdzie odpowiednio, a co się z tym wiąże, że będzie on mocny oraz zbudowany stosunkowo szybko.