podłoga skomponowana z paneli podłogowych może wyglądać wspaniale lata, jeżeli będzie eksploatowana należycie.
Jednak panele panelom nie równe, natomiast wybór nie jest wcale taki prosty.

działki

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie panele podłogowe wybrać – laminowane czy może drewniane? Co będzie najlepsze na Twoją posadzkę? Kilka podpowiedzi znajdziesz w naszym przewodniku. Wybór wzorów paneli, zarówno drewnianych, jak także laminowanych, może przyprawić o ból głowy. Wierzchnie powłoki drewnianych paneli są wykonywane z kilkudziesięciu rodzajów drewna – krajowych i egzotycznych – które mogą wyglądać jak leciwe drewno lub nowoczesne podłogi. Oprócz tego nierzadko jeden gatunek występuje w paru wersjach różniących się usłojeniem oraz kolorystyką. Laminowane panele zaś imitują drewno, ale również kamień, posadzki (poznaj wylewka samopoziomująca anhydrytowa) z terakoty a także wzorzyste surowce. Osiągalne są także panele w kształcie kwadratów albo rombów.
podłogi

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpowszechniona, jednak nieprawdziwa jest opinia, że najtrwalsze są drewniane panele. Panele lepszej a także gorszej próby możemy znaleźć tak pośród drewnianych, jak także laminowanych. Aby przekonać się o tym, wystarczy się przyjrzeć okresom gwarancji udzielanej na panele przez ich wytwórców.

Nieziemsko intrygujący artykuł, nieprawdaż? Jeżeli również posiadasz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w serwisie (https://www.tuv.com/poland/pl/system-zarz%C4%85dzania-energi%C4%85-zgodny-z-iso-50001.html) wszystkie informacje.

Są one bardzo różnorodne. Drewniane panele są z zasady wykonane z trzech, sporadyczniej z dwóch warstewek różnych gatunków drewna albo drewna powiązanego z elementami drewnopodobnymi.

Ich wierzchnią warstwę może zabezpieczać 5-7 warstw lakieru, winyl bądź olej. Panele laminowane najczęściej są zbudowane z trzech warstewek z materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych.

Post Author: admin