Samoczynne systemy oddymiające mają ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa nie tylko majątku, ale zwłaszcza obecnych w domach osób. Układy te są używane np.

części

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
w garażach i przez wzgląd na ich sposób funkcjonowania można by je rozdzielić na 3 typy.
fundamenty

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Pierwszym z tych typów jest wykorzystujaca przewody wentylacja oddymiająca, która zapewnia usuwanie dymu z gromadzącej się pod stropem powłoki. Gwarantuje też zachowanie powierzchni wolnej od dymu. W tego typu przestrzeni ewentualna jest już ewakuacja czy też prowadzenie przedsięwzięć gaśniczych czy też ratowniczych. Tego typu wentylacja montaż wentylacji wrocław pożarowa mogłaby posiadać też systemy oczyszczające powietrze z czadu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dym pomieszany jest z powietrzem kompensacyjnym, co zmniejsza jego temperaturę i ilość trujących produktów spalania czy nasycenie dymu. Trzecim typem funkcjonowania takich systemów oddymiających mogą być systemy badania roznoszenia się dymu i ciepła. Jego obowiązkiem jest zatrzymanie dymu w wytyczonym miejscu.

Omawiany temat Cię interesuje? Zatem odsyłam tu (https://rolety123.pl/ursus-oferta-rolety-moskitiery-plisy/), gdyż odnajdziesz tutaj ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Powinno być ono usytuowane między obszarem usuwania dymu, a źródłem ognia.

Przez wzgląd na rodzaj wymienionych wytycznych ITB 493/2015 w garażach zamkniętych, wykorzystywane są systemy wentylacji kanałowej (są one systemami wentylacji oddymiającej) i systemy wentylacji strumieniowej. Funkcjonują one zazwyczaj jako systemy do kontrolowania rozprzestrzeniania się dymu oraz ciepła. Oba powyższe rodzaje urządzeń mogłyby być wykorzystywane jako układy oddymiające, jednak praktyka wskazuje, że najczęściej są one używane do wentylacji strumieniowej.

Wentylacja pożarowa jest używana m.in. do zapewniania pozostania dymu na pożądanej wysokości powyżej drogi ewakuacyjnej. Cel ten jest uzyskiwany poprzez wyeliminowanie produktów spalania wprost z tzw. zbiornika dymu.

Post Author: admin