Szkło hartowane powstaje w wyniku procesu opierającego się na termicznej specjalnej obróbce szkła płaskiego. Podczas przeprowadzania takiego procesu tafla szkła jest ogrzewana do temperatury przekraczającej 600st. C.

Potem dochodzi do natychmiastowego schłodzenia go za pomocą bardzo zimnego powietrza. Takie specyficzne połączenie sprawia, że powstaje wówczas układ wewnętrzny, który doprowadza do zmian cech szkła.

szkło-drzwi

Szkło hartowane dzięki temu procesowi staje się o wiele bardziej wytrzymałe na wszelkie zagrożenia mechaniczne.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, szybko zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

Oprócz tego, jeśli dojdzie już do jego potłuczenia odłamki będą miały tępo zakończone krawędzie, dlatego też ryzyko pocięcia się zdecydowanie spada. Mimo wszystko niezmiernie trudno je zniszczyć także w przypadku silnego uderzenia czy też upadku.

Trwałość szkła hartowanego jest niemal czterokrotnie większa aniżeli tego, klasycznego szkła. Nie można zapominać też, że znakomicie znosi ono różne naprężenia termiczne oraz niespodziewane jak i gwałtowne zmiany temperatury. Szkło hartowane ma dziś wiele ciekawych zastosowań. Z niego często wykonana jest między innymi szyba do drzwi mieszcząca się w bardzo nowoczesnych obiektach firmowych. Można je spotkać również na fasadach budynków a także balustradach. Popularne staje się ono też w nowej generacji technologiach przeszkleń dachów (polecam remont dachu płaskiego pokrytego papą) jak również ogrodów zimowych.

użycie-szkła

Szkło hartowane wyszło już bardzo daleko poza obszar budownictwa. Może o tym świadczyć fakt, że staje się ono stałym elementem budowy sprzętów domowych, szczególnie zauważalne jest w chłodziarkach, kuchenkach a także piekarnikach. Dla naszej ochrony ze szkła hartowanego tworzone są niemal wszystkie okna, które spotykamy w środkach komunikacji publicznej. Pociągi, autobusy czy tramwaje, jeśli maja takie właśnie okna są zdecydowanie bezpieczniejsze dla pasażerów.

Coraz częściej prywatne osoby pytają wytwórców systemów meblowych, o to czy mają oni w swojej ofercie produktowej meble stworzone z takiego szła. Tego rodzaju kompozycje niejednokrotnie prezentują się szalenie efektownie, i dlatego zdobywają coraz liczniejsze rzesze klientów. Zatem możemy rzec, iż szkło hartowane to surowiec bardzo trwały i odporny, ale także trendy jak i uniwersalny w zastosowaniu.

Źródła zastosowane przy tworzeniu tekstu:o szkle hartowanym na szybka.pl – o wymianie szyb w drzwiach na szybka.pl –

Post Author: S.S.