Nareszcie wybrałeś mieszkanie i zapłaciłeś należną kwotę, lecz to nie wszystko. W następnej części czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, opłata dla notariusza za sporządzenie aktu oraz należne podatki dla Urzędu Skarbowego. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, najistotniejsze jest, aby nic nie robić w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się poganiać, czy to deweloperowi czy spółdzielni. Na odbiór umów się, gdy jest jeszcze jasno. To ważne, gdyż w budynku na pewno jeszcze nie ma zainstalowanego światła, a nawet jak jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierównych tynków oraz podłóg. Wiedz, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, dobrze jest więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – cena odbioru technicznego mieszkania.Jeśli jednak chcesz samemu odebrać mieszkanie dobrze jest wiedzieć o kilku niezbędnych kwestiach.

Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę minimum metrową oraz metalowy kątownik, taki, dzięki któremu sprawdzisz czy wszystkie kąty w domu maja 90 stopni. Oczywiście, zabierz też na odbiór projekt domu i umowę. Na twoim projekcie znajduje się schemat wszystkich instalacji. Dzięki temu zobaczysz, w jakim miejscu powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu będą podłączenia na wannę albo toaletę. Umowa będzie dla ciebie przydatna, aby sprawdzić czy deweloper do budowy

mieszkanie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

zastosował te materiały, jakie były w kontrakcie, dajmy na to czy zamontowano zgodnie z umowa konkretne komponenty. Nieważne, czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy pod klucz zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie posiada taką powierzchnię, która jest wpisana w umowie przedwstępnej albo docelowej(polecana firma sprzątanie wrocław z Warszawy). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Powinny oczywiście być proste, zaś na tynku nie może być widocznych jakichś nierówności czy pęcherzy z powietrzem. Dokładnie obejrzyj podłogę. Powinna być równa oraz pozioma. W pomieszczeniach i kuchni powinna się znajdować przy ścianie wąska szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Powinieneś sprawdzić okna oraz drzwi na balkon. Powinny się z łatwością, bezproblemowo domykać. Nie mogą trzeć o ościeżnice, powinny chodzić płynnie. Szyby nie mogą być zarysowane czy pęknięte.

Post Author: admin