Ludzie, którzy pracują w resorcie transportowym, wiedzą, jak niezbędne są taśmy transportowe, by ładunek mógł bezpiecznie dojechać na miejsce.

pasy transportowe

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy transportowe może bywają niedostrzegalne dla postronnego obserwatora, ale są potrzebne, by cały załadunek nie uszkodził się podczas przejazdu. Najważniejsze wydaje się być to, że nie są one kosztowne, więc nie należy oszczędzać na ich zakupie. Powinniśmy wybrać takie, które mają najlepsze parametry. Na co więc należy zwrócić uwagę przy zakupie? Pewnie na to, jaką mają długość i szerokość. Poza tym ważne wydaje się być także to, jaki jest typ zapięcia (na hak, z napinaczem itp.) i czy są wytrzymałe na działania czynników atmosferycznych (wilgoć, mróz, promienie słoneczne). Nie zapominajmy, że pewnie nie starczy nam jeden pas. Wobec tego mądrze byłoby za jednym zamachem kupić większą liczbę taśm, aby być w stanie w jakimś momencie wybrać właściwe do towaru, który będziemy musieli zamocować. Jeśli posiadamy flotę aut transportowych, to w każdym z nich powinno znajdować się co najmniej kilka pasów.

Jeżeli przedstawione w tym wpisie informacje są dla Ciebie emocjonujące, to ponadto, który zamieszcza podobne materiały.

Trzeba także pamiętać o tym, że muszą one spełniać normy unijne. Będzie to potwierdzone właściwymi atestami, które powinny być dołączone do każdego pasa.

Trzeba pamiętać również o tym, że na terenie Niemiec i Austrii wymagane będą nam pasy o wyższych parametrach STF (standard tension force), co znaczy w praktyce nominalną siłę napięcia. Jeżeli nasza spółka działa za granicą, trzeba uwzględnić te informacje podczas zakupu.

Post Author: admin