Świadomość, że trzeba dbać o przyrodę, okazuje się jedną z najważniejszych oznak nowoczesności. Obecnie już w przedszkolach uczy się dzieci o ważnym znaczeniu zbierania po sobie śmieci, korzystania z ekologicznych materiałów i o segregacji śmieci.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Szczególnie zważanie na rodzaj tego, co wyrzucamy jest istotne dla dobra świata. Każdy gatunek odpadu ma inną długość rozkładu (sprawdź na stronie się z ofertą na się więcej na się więcej na temat segregowania śmieci). Z tego powodu różniące się śmieci trzeba składować osobno. Później fachowcy z firm śmieciarskich mają ułatwione zadanie przy przetwarzaniu ich na surowce wtórne. to obowiązek każdego uczciwego obywatela. Jeżeli nie wiesz, jakie kontenery na odpady pasują do jakich rodzajów odpadów, poświęć chwilę na ten oto krótki poradnik.

Pojemnik na śmieci błękitny jest przeznaczony do wrzucania do niego śmieci z papieru. Śmiało więc pakuj do niego wszelkiego rodzaju makulaturę, taką jak książki i zeszyty. Nie zapomnij o pewnych ograniczeniach. Do niebieskiego kontenera nie wolno wyrzucać artykułów higienicznych, czyli przykładowo pieluchy. Nie pasują także papiery przebitkowe, celuloza termiczna i folia.

Pojemniki na odpady żółte służą do gromadzenia plastiku. Nie zapominaj o zgniataniu śmieci (np.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link (https://well-done.pl/uprawnienia-udt/) i raduj się opublikowanymi tam nowymi postami. Z pewnością poszerzą one Twą znajomość rzeczy na ten temat.

opakowań) zanim wrzucisz. Nie można umieszczać w nich kanistrów po olejach i elektroniki. Ten zakaz obejmuje też opakowania po lekarstwach. Inne wytyczne obowiązują biorąc pod uwagę pojemniki na odpady medyczne.

Czerwone kontenery na odpady są przeznaczone na aluminium (przydatne informacje na temat separatorów ropopochodnych). Utylizuje się w nich puszki po napojach, kapsle i inne niewielkie odpady. Nie wolno wkładać do ich wnętrza baterii (są składowane oddzielnie) i puszek pod ciśnieniem. Pojemniki plastikowe na wodę również są szeroko stosowane.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Biały pojemnik na śmieci nadaje się do wyrzucania szkła bezbarwnego,a z kolei zielony – do barwnego. Nie wolno tłuc butelek przed wsadzeniem do środka. Do pojemnika nie wolno wyrzucać ceramiki, tafli szkła, naczyń żaroodpornych i żarówek. Szczególnie dotyczy to neonówek, zawierających toksyczne związki chemiczne.

To tyle zasad. Należy nadmienić jeszcze, że jeśli jesteś daltonistą, na pomoc oczywiście przyjdą czytelne napisy na pojemnikach. Dobrego segregowania!

Post Author: admin