W naszym kraju w dalszym ciągu mnóstwo młodych małżeństw posiada mieszkaniowe problemy. Przede wszystkim bez przerwy brak jest na mieszkaniowym rynku lokali, eksperci szacują, że będzie ich nawet kilkaset tysięcy. Kolejnym powodem takiej sytuacji są niestety ogromne wydatki, które wiążą się z zakupem własnego mieszkania.

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach zapłacić należy nawet sześć tysięcy za metr kwadratowy, tak więc za dwa pokoje o powierzchni pięćdziesięciu czy siedemdziesięciu metrów może się z tego zrobić poważna kwota. Tak naprawdę mało kto posiada możliwość kupna mieszkania płacąc gotówką, zdecydowana większość kupujących musi wspomóc się pewną kwotą hipotecznego kredytu – .

Do niedawna jeszcze otrzymanie tego typu kredytu było proste i łatwe, nawet przy niewysokich dochodach można było uzyskać kredyt na sporą kwotę. Ostatnie kilka lat jednak przyniosły duże zmiany w podejściu banków, zaczęły one oczekiwać wkładu własnego, a także znacznie zmieniły się kryteria udzielania. Przez to wszystko okazało się, że własne mieszkania coraz bardziej stają się marzeniami, na jakie stać coraz mniej młodych ludzi.

Aby choć odrobinę pomóc młodym rodzinom w zakupie tak bardzo potrzebnego mieszkania czy domu nasz rząd wprowadził w życie nowy program mieszkanie dla młodych – mieszkanie dla młodych. Jego podstawowym zadaniem jest uzupełnienie wkładu własnego, z czym chyba najwięcej kłopotów mają młode rodziny. Oczywiście nie każdy może się o taką formę dofinansowania ubiegać,

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

złożenie wniosku w programie wymaga spełnienia kilku istotnych warunków. Przede wszystkim nie można posiadać, nawet w przeszłości, żadnych domów czy mieszkań. Istotnym warunkiem będzie również wiek obu małżonków, przekraczać on nie może 35 lat.

Ograniczeniom podlegają wymiary mieszkań lub domów, których zakup można wspierać, a dodatkowo cena, jaka musi być niższa od określonej wysokości. Jedynie po spełnieniu wszystkich tych warunków złożyć można wypełniony wniosek, a po jego rozpatrzeniu przez urzędników starać się o dofinansowanie w jakimś banku, jakie pomagają przy takich dofinansowaniach. Otrzymanie dofinansowania będzie wymagało wprawdzie nieco zachodu i wypełniania papierków, ale można po jego otrzymaniu dużo zaoszczędzić na zakupie lokalu.

Post Author: admin