Współcześnie, znacznie więcej młodych rodzin nabywa własne domy, niż miało to miejsce jeszcze na początku lat 90-tych. Nic w tym dziwnego, gdyż państwo co roku się wzbogaca, a jego mieszkańcy wraz z nim.

Jeśli zamieszkujesz w Łodzi, masz dwie metody do dyspozycji – rynek pierwotny albo wtórny. Poznaj zalety oraz wady każdej z tych alternatyw.
Nowe mieszkania w Łodzi z pewnością wzbudzają większe pożądanie u potencjalnych kupujących. Kto przecież nie chciałby zamieszkiwać na nowo zbudowanym osiedlu a także być pierwszym użytkownikiem własnego domu? Alternatywa ta jednak do tanich nie należy. Jeśli poszukujemy już wybudowanego lokum z rynku pierwotnego, powinniśmy liczyć się z dość znacznym kosztem. Oczywiście cena również zależna jest także wywóz odpadów budowlanych łódź lokalizacji – konkretne dzielnice są bowiem bardziej popularne. Jeśli pragniesz nieco zaoszczędzić w trakcie transakcji, warto zgłosić się do dewelopera w momencie kiedy nowe osiedle właśnie powstaje. Wtedy, dzięki temu że dokładasz się do inwestycji, dostaniesz spory rabat – nowe mieszkanie w Łodzi.
molo w Gdańsku

Źródło: pixabay

Jednak nie każdego interesują nowe mieszkania w Łodzi, miejsce to bowiem posiada na swym terenie wiele przedwojennych czynszówek. Jeżeli lubisz wysokie i pokaźne lokale w malowniczych gmachach, ta opcja będzie wówczas idealna. Ceny za metr kwadratowy mogą być nawet dwa razy mniejsze niż w przypadku rynku pierwotnego. Lecz koszty utrzymania takiego mieszkania mogą być całkiem spore. Bowiem nie raz trafiają się w nich piece gazowe, które są o wiele kosztowniejsze od takich miejskich, występujących na nowych osiedlach – przejdź na dopoznania.p.
W rozróżnieniu od twoich preferencji, ciekawszą alternatywą będą dla ciebie starsze lub nowe mieszkania w Łodzi.

Tak samo rynek pierwotny oraz wtórny posiadają swoje minusy i zalety, przeważnie finansowe. Dlatego jeżeli planujesz taki zakup, należy dobrze przeanalizować swoje środki a także preferencje.

Post Author: admin