Zdecydowałeś się na kupno nowej umywalki, ale nie masz pojęcia jaki model wybrać? Co się lepiej sprawdzi umywalka wmontowana w blat, wolno wisząca czy jednak umywalka skomponowana do szafki? Podpowiadamy jaki kształt umywalki dobrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej wymarzonej łazience.

umywalki okrągłe

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Umywalka to podstawowe wyposażenie łazienki. Kiedy już będziesz się decydował na zakup zupełnie nowej umywalki, do uzgodnienia będzie zostawało najważniejsza kwestia – rozmiary i sposób mocowania. Aby umywalka była komfortowa w użyciu, powinna mięć wymiary minimalnie 50×40 cm. Im umywalka głębsza, tym maleje niebezpieczeństwo wylania wody. Zaleca się, by górna krawędź miski umywalki mogła znaleźć się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko jest zależne przede wszystkim od wzrostu użytkowników. Od sąsiadującej ściany lub sanitariatów umywalkę musi oddzielać co najmniej 20–30 cm.
Umywalkę możemy postawić na blacie, zamontować na szafce podumywalkowej albo przymocować do ściany wkrętami, śrubami lub po prostu opierać na wspornikach czy stelażu. Umywalki na ścianę i szafkowe są dostępne w formach prostokąta, kwadratowym albo półokrągłym. Z kolei umywalki przeznaczone do montażu na blat są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, ale coraz częściej posiadają również opływowe linie. Umywalki ceramiczne, szklane czy może z drzewa? Dowiedz się więcej na ten temat- S.C. Bardzo ważną kwestią w wyborze umywalki jest dobór tworzywa, z jakiego jest wykonana. Przy podjęciu decyzji warto pamiętać o kilku sprawach.

umywalki

Autor: Valdama
Źródło: Valdama
Umywalka ceramiczna jestłatwo dostępna. Łatwa w utrzymaniu, szczególnie te umywalki, które są przykryte powłoką utrudniającą gromadzenie się brudu. Dostępna też w wersji kolorowej. Umywalka ceramiczna nie powinna się rysować, ale po silnym uderzeniu może pękać. Umywalka wykonana z kamienia jest zdecydowanie stabilna, masywna, odporna na zarysowania. Umywalki z kamienia aby nie zbierały zabrudzeń, wymagają szlifowania. Najciekawsze kamienie to marmur i granit. Umywalki wykonane z konglomeratu mogą wyglądać jak z kamienia albo posiadać jednorodną fakturę o bogatej kolorystyce.

Masz ochotę uzupełnić swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej przeprowadzki lokalne wrocław szczegółów.

Konglomerat jest prosty w obróbce, całkowicie lekki. zniszczony można naprawić. Umywalki drewniane są naturalne i egzotyczne. Potrzebują regularnej impregnacji.

Post Author: admin