Domek na prowincji posiada wiele dobrych stron Po czasach wielkiej urbanizacji, pośród obywateli rodzimych metropolii zapanowała moda na budowanie domków za granicami miasta, jak najdalej od zgiełku.

Rozwiązanie takie było już od dawna znane w wielu zakątkach świata, ale przeważnie uskuteczniane przez wyższe klasy.

Aktualnie na domek letni, czyli tzw. daczę, stać coraz częściej middle-class. Miastowi chwalą sobie powolność i cichość wsi, jednak cenę płaci się rezygnując z kilku wygód.

Na prowincji często nie ma rur z wodą, dlatego też podczas budowy domku trzeba wykopywać studnie lub własnym kosztem podprowadzić drogie rury. Pobocznym wydatkiem jest również naturalnie podpięcie prądu i gazu. Doprowadzanie ciepła to mały kłopot, piec gazowy lub węglowy w domu to inwestycja, która się szybko zwraca. Najistotniejsze przedsięwzięcia to oczyszczalnie BioDisc.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Urządzenia te opierają się na procesach biologicznego i mechanicznego oczyszczania. Oba mechanizmy tworzą dwa etapy. W pierwszym, mechanicznym i niewykorzystującym tlenu, odpady fermentują i degradują się na stałe i płynne w skomplikowanych osadnikach. W drugim etapie biologiczna oczyszczalnia ścieków wykorzystuje tlenowe reakcje degradacji. Zwykle używane technologie to drenaż rozsączający, filtr gruntowy i hydrobotanika. Alternatywnym rozwiązaniem dla stawiania przydomowej oczyszczalni ścieków jest toaleta kompostująca. Pożyteczna szczególnie dla uprawiających role, gdyż obok utylizacji nieczystości, uzyskamy niezły kompost.

Myśląc o otwarciu małej działalności gospodarczej, takiej jak lodziarnia czy restauracja, trzeba włożyć pieniądze w separator oleju, zwany też separatorem tłuszczu.

Zainteresował Cię ten temat? Przejdź zatem w poniższy link, dowiedz się również (https://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne-wolnostojace/), czy nowe notki też przypadną Ci do gustu. Mamy nadzieję, że tak.

Ścieki oleiste z gastronomii nie mogą być zabierane normalnie przez zespół oczyszczający, muszą przejść przez dodatkowe maszyny oddzielające.

To jasne, konstrukcja własnego domku to nie jest prosta sprawa. Lecz nie wszystko musi być zmartwieniem, wiele przedsiębiorstw oferuje kompletny zestaw usług, również z zadbaniem o wodociągi i oczyszczalnie. Oczywiście za większą cenę.

Post Author: admin