Beton, jak większość materiałów, stale podlega architektonicznym modom. W obecnym czasie daje się zauważyć jego wielki powrót.
Wyraźnie można zaobserwować powrót do nieprzypadkowego wykorzystania tego materiału. Beton najczęściej wykorzystywany jest w branży budowlanej. Pozwala na budowę dowolnych konstrukcji w różnych formach i kolorach.

Ten ogólnodostępny materiał zbudowany jest z prostych składników, lecz żeby fundamenty były mocne, zaś ściany nie kruszały i pękały konieczna jest aptekarska precyzja. Z czego powstaje beton?

Konstrukcja domu

Autor: Jean-Pierre Dalbéra
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wiemy, podstawowym składnikiem betonu jest cement. Jest to spoiwo mineralne, które po połączeniu z wodą wiąże pozostałe materiały i zastyga.Następny składnik to kruszywo, które ma od 65 do 80% całkowitej objętości betonu. To właśnie kruszywo ma szczególny wpływ na właściwości betonu. Kruszywa budowlane to przede wszystkim żwir lub piasek, jednak dodaje się również kruszywa sztuczne (np. keramzyt), albowiem ulepszają tzw. właściwości mechaniczne betonu czyli zwiększają jego mrozoodporność oraz wodoszczelność. Do związania wszystkich suchych składników betonu konieczna jest oczywiście woda. Zwracajmy uwagę aby kruszywa budowlane były wysokiej jakości, toteż korzystajmy z usług doświadczonych i uznanych firm.

SANDMIX

Firm, które zagwarantują doradztwo wykonawcze oraz transport zakupionego towaru. Mimo, że beton nie jest nowoczesnym materiałem, jego popularność nie zmienia się. Wręcz przeciwnie – dzięki dzisiejszym technologiom, bezustannie zyskuje na znaczeniu i zadziwia możliwościami wykorzystania. Przykładem jest beton dekoracyjny.

świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
Efektowny wygląd betonu otrzymuje się poprzez właściwy dobór kruszywa. W konsekwencji powstaje beton dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych i asfaltu. Beton (Zobacz wiercenie techniką diamentową wrocław geo synt) dekoracyjny to w zasadzie nowość w Polsce, jednak, na Zachodzie to powszechnie stosowany produkt. Ponadczasowość, to słowo definiuje beton dekoracyjny. A wszystko to to dzięki zastosowaniu kruszywa, które stanowi dominujący komponent betonu.

Post Author: admin