Budowę domu najczęściej rozpoczynamy wiosną, kiedy nie grozi już nam zimna pogoda. Jednak by móc oficjalnie rozpocząć budowę, trzeba uzyskać liczne pozwolenia. Należy tez przeglądnąć projekty domów i wybrać ten wymarzony.
Interesujące projekty domów i nie tylko odnaleźć można w serwisie budowlanym Projektoskop.|Portal Projektoskop to w głównej mierze profesjonalna wyszukiwarka, gdzie można znaleźć różnorodne projekty domów.

budowa domu

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Znajdują się tutaj najlepsze projekty domów sporządzone przez wykwalifikowane biura architektoniczne.. Baza zawiera przykładowoprojekt domu parterowego, tanie domy, czy też nowoczesne domy.

Każdą budowę domu poprzedza dobrze przygotowany projekt domu. W sprzyjających warunkach przygotowania do budowy naszego domu trwają minimum 3 miesiące. Oczywiście wraz z pojawieniem się problemów formalnych, czas ten może znacznie się wydłużyć. Ogromne znaczenie ma pod tym względem lokalizacja działki na której ma stać nasz dom. Dokument, który jest w tym przypadku niezbędny, to decyzja określająca warunki zabudowy. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, który jest wydawany na podstawie art. 32 i 33 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami), to zakończenie tylko pierwszej części przygotowań do budowy. Oczekując na pozwolenie, możemy zająć się formalnościami, które pozwolą nam na instalację przyłącza m.in. elektroenergetycznego, wodno – kanalizacyjnego oraz gazowego.

Po uzyskaniu tych wszystkich ważnych pozwoleń, nie zostało nam nic innego, jak tylko rozpocząć budowę naszego domu, a następnie urządzenie wnętrza. Prócz ważnych elementów takich jak wykończenia ścienne, podłogowe czy meble, bardzo ważne jest oświetlenie. W dużej mierze to ono stanowi o charakterze naszego domu. Odpowiednio dobrane lampy nadają pomieszczeniom konkretny nastrój. Rynek krajowy jest przepełniony firmami zajmującymi się produkcją elementów oświetlenia. Żyrandole, kinkiety, plafony, lampy stojące. W różnych kolorach. Z obojętnie jakich materiałów. Oprócz standardowej oferty na rynku dostępne są jeszcze lampy nietypowe takie jak lampy gipsowe, witrażowe, kryształowe żyrandole czy lampy solarne. Jednak często ze względu na swoja cenę lub awangardowy design nie są jednak popularne.

Z nadejściem wiosny, coraz częściej przebywamy na świeżym powietrzu. Balkony i tarasy ozdabiane są pięknymi kwiatami. Niezwykle dekoracyjną rośliną jest datura, która należy do niezwykłych kwiatów pochodzących z Ameryki Południowej. Datura zwana także bieluniem, jest stosunkowo wysoką, rozłożystą rośliną o dużych, zielonych liściach. Od wiosny do jesieni przyozdobione są kwiatami w kształcie lejkowatym lub trąbkowato – rurkowym. Ich miły zapach można poznać szczególnie wieczorami. Należy jednak uważać, szczególnie na dzieci, ponieważ kwiaty te, podobnie jak wiele roślin z rodziny psiankowatych, są bardzo trujące.

Inną, równie chętnie uprawianą rośliną, zarówno w donicach jak i gruncie, jest hortensja. Zaczyna ona kwitnąć w czasie gdy większość roślin już przekwita. Łacińską nazwę Hydrangea można przetłumaczyć jako wodny krzew. Jest to trafne określenie ponieważ hortensje potrzebują częstego i obfitego podlewania. Roślina ta pochodzi z Dalekiego Wschodu. Hodowano ją już parę tysięcy lat temu. Warto wiedzieć, że krzewy te doskonale rosną w miejscach półcienistych i cienistych. Balkony balkony stalowe dostawiane i tarasy przyozdobione pięknymi kwiatami, z pewnością umilą nam odpoczynek w słoneczne, ciepłe wiosenne dni.

Post Author: admin