Każde dziecko uwielbia całymi godzinami bawić się. Jednak nie zawsze maluchy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie mają możliwość im się przytrafić podczas zabawy. Szczególnie dzieci narażone będą na różnego rodzaju stłuczenia, obtarcia jak i guzy, jakie podczas upadku jest w stanie przytrafić się maluchowi.

Wobec tego nadzwyczaj często opiekunowie wyszukują dla swoich pociech owe miejsca zabaw, jakie w we właściwy sposób będą zabezpieczone jak i zmniejszają ryzyko takich zdarzeń. Które będą to miejsca?

Głównie będą to place zabaw, na których wszelkie przyrządy do zabawy mają odpowiednie certyfikaty a także atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo zabezpieczone są poprzez właściwie rozlokowane nawierzchnie na place, które wyprodukowane są z surowca przypominającego gumę. Takowe nawierzchnie mają na celu hamowanie upadków dzieci w czasie zabawy. Jak wytwarza się takie nawierzchnie, aby zapewnićmaksimum ochrony dzieci bawiących się na placu zabaw? Otóż dana nawierzchnia wyprodukowana będzie z płyt gumowych o określonej szerokości i wysokości. Rozkłada je się na właściwie przygotowane podłoże, najlepiej betonowe, żeby zagwarantować ich stałe umiejscowienie.

plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc kiedy już są odpowiednio przyszykowane powierzchnie, to przed nałożeniem płyt gumowych, całą nawierzchnie trzeba posmarować klejem. Wykorzystuje się klej poliuretanowy interchemol, który cechuje się proporcjonalną giętkością, dzięki temu z czasem nie będzie się wykruszał. Jest to najwyraźniej idealny klej do danego typu przeznaczeń. Następnie na klej dokładnie, miejsce w miejsce, układa się płyty gumowe. Trzeba pamiętać, by płyty były wyjątkowo dokładnie rozmieszczone oraz nie występowały między nimi szpary. W przeciwnym wypadku płyty z czasem będą rozkruszać jak i niszczyć wywołując występowanie dziur w nawierzchni. Po położeniu płyt należy poczekać parę godzin nim klej odpowiednio zwiąże jak i będzie można bez problemu po nich chodzić.

Końcowym etapem rozstawiania bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw jest porządne wykończenie płyt przy elementach z drewna, z których wytworzone będą huśtawki, zjeżdżalnie oraz inne zabawki, które umieszcza się na placu zabaw.

Jeśli pragniesz uzupełnić swą wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu usługi komunalne następne treści. Trzeba kliknąć w ten link.

Wykończenie to wykonuje się poprzez odpowiednie wycięcie elementu z płyty gumowej i sklejeniu jej do drewna. Bardzo dobry do tego jest klej do drewna Chemolan B45, który odpowiednio zwiąże oba elementy.

Post Author: admin