Rosnące w ekspresowym tempie rachunki za energię zmuszają nas do stawiania domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które musimy ponieść podczas powstawania domu zwracają się w zasadzie w każdym przypadku, dlatego też budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną, na co przekłada się dużo czynników: kształt domu, liczba kondygnacji oraz kształt i wielkość dachu.

Dach pokryty papą izolacyjną

Takie domy muszą być możliwie proste w kształcie. Z racji iż bryła budynku określa kształt dachu, on również musi być oszczędny w formie – daje to minimalne straty energii. Najlepiej gdy jest dwuspadowy, jednospadowy tudzież płaski. Aktualnie dużą popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, albowiem są to domy funkcjonalne a przy tym nie pochłaniają tak wielu kosztów jak budynki z dachami rozbudowanymi.

Należy wziąć pod uwagę, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Z tej przyczyny, rozsądniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać rozłożyste budynki parterowe. Ogrzane powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, więc wskazana jest szczególnie staranna oraz grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

W dzisiejszych czasach sporym powodzeniem wyróżnia się styropapa – www. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż sam montaż nie generuje większych problemów, a tworzywo jest znakomitym izolatorem. Co więcej, jego cena jest niewysoka, co dla większości osób ma ogromne znaczenie. Niezbędne okazują się być również izokliny, które stanowią idealne uzupełnienie ocieplenia budynków.

Powiązany artykuł:

styropian

Autor: Saarpor
Źródło: Saarpor

Oczywiście, jeśli nie mamy niezbędnej wiedzy a tym temacie, a chcemy być pewni, że podjęliśmy odpowiednią decyzję, powinniśmy o zdanie zapytać firmę, która będzie ocieplała dach. W jaki sposób zacząć poszukiwania firmy dekarskiej? Pytajmy rodzinę, sprawdzajmy oferty w internecie, przed podjętymi działaniami kontrolując kwalifikacje przyszłych pracowników.

Post Author: admin