Przeważnie chcemy aby nasze miasta były jak najładniejsze, toteż stawiamy spory nacisk na to by przykładowo własne miasteczko miało porządny ogród bądź skwer. Oczywiście odpowiednie służby dbają o porządek na ulicach. Jest to jednakże totalne minimum. Stąd z przeróżnych okazji można w naszych miastach dostrzec różne ozdoby. Oczywistym jest iż najładniej zwykle jest w okresie bożonarodzeniowym, królują gwiazdki a także renifery.

odlewnia

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com
Często w miastach znajdują się pomniki. Upamiętniać one mogą zdarzenia istotne dla miejscowej ludności, dla przykładu w mojej miejscowości znajduje się obelisk oddający hołd mieszkańcom jacy polegli w Pierwszej Wojnie Światowej oraz II Wojnie. Nie jest to jedyny monument w miejscu mojego zamieszkania. W największym stopniu podobają mi się takie niepozorne monumenty jak monument ku czci „Sokoła” zwłaszcza jak się je porówna z nadętymi rzeźbami PRL-u.

Niezależnie od formatu monumentu czy tablicy pamiątkowej na ogół robione są one z odlewu żeliwnego. Jest to jeden z najstarszych ale i najwygodniejszych sposobów wykonywania rzeźb. Odlewnia stopy odlewnicze żeliwa bez kłopotu przeprowadzi dowolne zamówienie – doczytaj . Nie będzie problemem nawet w najwyższym stopniu zawiła forma, nie tylko w charakterze pamiątki ale także w formie trwałej promocji powiatu. Przykładem może być monument bohaterów kreskówki każdemu kojarzący się z konkretnym miastem. Zaletą takiego podejścia jest sposobność wykonania serii bliźniaczych odlewów przez co jest to strategia tańsza, na przykład wtedy, gdy odlewnia ma za zadanie na podstawie kontraktu zarzucić całe miasto krasnalami albo żabkami.

odlewnia żeliwa
Bez wątpienia odlewna żeliwa zajmuje się także bardziej trudnymi projektami. W ten sposób powstaje armatura przemysłowa na przykład hydranty albo zawory w cukrowniach oraz na statkach morskich. Całość zależy od tego, jak ogromna jest odlewnia żeliwa jaka ma przeprowadzić zamówienie. Tego rodzaju ozdoby mogą być również wyrazem dumy z własnego miasta, metodą na utrwalenie miejscowych obyczajów, legend, upamiętnieniem sławnych ludzi powiązanych z danym rejonem. Produkty te realizują również człowieczą potrzebę nieśmiertelności, są praktycznie niezniszczalne. Mogą się one także znajdować w zadziwiających zdawałoby się punktach (rury wodociągowe w starych blokach)

Post Author: admin