Dlatego, że salon jest najbardziej eleganckim miejscem każdego mieszkania, to odpowiednie ozdobienie okien może być kluczowe dla kompozycji całego mieszkania. W każdym przypadku chcielibyśmy, żeby w salonie było przytulnie i komfortowo.

dekoracja

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl
Wygodę może zapewnić znaczna ilość różnych tekstyliów.

Knauf

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzator

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsza dekoracja salonu to firany i zasłony. Także dużym zainteresowaniem cieszą się różne rolety zwłaszcza rolety rzymskie. Niektóre kompozycje pomieszczeń preferują puste okna (okna aluminiowe kraków) z bardzo małymi dekoracjami lub zupełnie wolne od tych ozdób. Jednak na taką opcję możemy sobie pozwolić jedynie w takiej sytuacji, kiedy naprzeciw naszego domu nie ma drugiego zamieszkałego budynku. Inaczej sąsiedzi będą zaglądać nam do mieszkania. Firany i zasłony w salonie są niezwykle potrzebne do zagwarantowania prywatności mieszkańcom wyłącznie przy założeniu, że będziemy stosować zarówno firany jak i zasłony, ponieważ same firany nie będą wystarczać przede wszystkim wieczorem, kiedy światło jest zapalone. Zastosowanie firan oraz zasłon w salonie podniesie również estetykę aranżacji. Firany i zasłony w salonie zezwalają zakryć brzydkie kaloryfery oraz rury, które znajdują się na wierzchu.
Dobór firan oraz zasłon do salonu zależy od charakteru w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Firany wykończone koronkowym wzorem niektórym mogą wydawać się niemodne, lecz do wnętrz w typowym czy rustykalnym stylu znakomicie będą się nadawały. Styl minimalistyczny zwykle preferuje puste okna, ale pozwala również na zasłony i firany jednokolorowe, które nie posiadają wzorów. W stylu minimalistycznym nie można pozwolić sobie na ozdobne podwieszenia, tylko tkaniny muszą spływać luźno na podłogę. Dla urozmaicenia można by zastosować firany każdą w odmiennym odcieniu oraz zawiesić te firany na karniszu odpowiednio je stopniując od najciemniejszego do najjaśniejszego.

rozwiązaniem są również firany z dekoracją ombre. Ta dekoracja znaczy cieniowanie w zakresie tylko jednego kawałka tkaniny. Tego typu firan nie można odnaleźć gotowych w sklepie, ale można by je przygotować samodzielnie wykorzystując farbę do tkanin.

Post Author: admin