Kolor ścian to jeden z najistotniejszych elementów remontu. Dziś na rynkuproponowany jest naprawdę zróżnicowany wachlarz farb i efektów dekoracyjnych w różnych barwach czy sposobach wykończenia, więc bez względu na własne oczekiwania, każda osoba będzie mogła odnaleźć najbardziej satysfakcjonujące dla siebie rozwiązanie. Jakie farby i efekt dekoracyjny są faktycznie godne uwagi? Czym należy się kierować wybierając konkretny produkt?

pomalowane mieszkanie

Autor: Tikkurila Polska
Źródło: Tikkurila Polska
W pierwszej kolejności, trzeba pamiętać że malowanie ma istotny wpływ na efekt końcowy remontu i wygląd określonych pomieszczeń. Decyzja o wyborze stosownej farby dekoracyjnej oraz efektu nie może z tego powodu zostać podjęta pod wpływem impulsu czy bez przemyślenia. Podstawowym krokiem musi być ocena wielkości pomieszczenia. W niewielkich wnętrzach ciemne barwy nie prezentują się wystarczająco efektownie. Wręcz przeciwnie, niewielkie pomieszczenia mogą zostać w ten sposób optycznie pomniejszone. W takich przypadkach dobrze jest zdecydować się na barwy jasne, pastelowe.

Naturalnie, duże znaczenie mają indywidualne preferencje. Jeśli ktoś nie preferuje jasnych odcieni nie powinien decydować się na ich wykorzystanie jedynie ze względu na wielkość malowanego pomieszczenia – kliknij tutaj. Poza barwą, warto pomyśleć nad rodzajem wybieranej farby (poznaj zmywalne farby dekorianhome) czy efektu dekoracyjnego. Dosyć interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie farby do ścian, która umożliwia zmywanie plam i zabrudzeń. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób, które wychowują dzieci, gdyż przy maluchach czyste ściany są rzadkością. Na dodatek, wysokiej jakości zmywalne farby do ścian okażą się pomocne w domach, w których są zwierzęta. Na rynku oferowane są farby o różnym sposobie wykończenia jak i posiadające efekty dekoracyjne, a więc matowe bądź posiadające połysk. Wybór najlepszego wykończenia jest już wyłącznie kwestią estetyki.

Jeżeli ma się kłopoty z zakupem farby do ścian, o radę można zapytać ekipę, która będzie realizowała remont oraz malowała ściany. Najczęściej, ogromną wiedzę w temacie sprzedawanych produktów posiadają także osoby zatrudniane na poszczególnych działach w sklepach budowlanych. Fora internetowe są również źródłem ciekawych informacji.

Odświeżanie ścian w mieszkaniu i nadawanie im efektów dekoracyjnych ma wielkie znaczenie dla jego wyglądu. Warto malować ściany w momencie kiedy tego potrzebują, przede wszystkim że nie jest to obciążający koszt, a pomalować mieszkanie z powodzeniem można własnoręcznie. Ważny jest jednak wybór farby do ścian znakomitej jakości, w odpowiednim kolorze i efekcie dekoracyjnym.

Post Author: admin